سینمای ایران، چند پیشنهاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۲۱۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۸
نیاز به ساخت سالن های به روز و مدرن سینما، توجه به شهرستان ها و جوانان فیلمساز و حمایت از سینما و سینماداران و حمایت از اکران فیلم های جشنواره بخشی از محورهای گفتگوی مهمانان برنامه شهر فرنگ بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سیدضیا هاشمی - تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ با استقبال از اکران فیلم‌های جشنواره فجر گفت: اکران فیلم‌ها کار درستی است و ما از دنیا در این زمینه عقب هستیم و حتما این کار باید تا زمان برگزاری جشنواره ادامه پیدا کند.

او در خصوص صف اکران فیلم‌ها هم گفت: جای نگرانی نیست برای این که بخش عمده‌ای از فیلم‌ها به سبب کیفیت قابلیت اکران ندارند و می‌توانند در پلتفرم‌های مجازی به نمایش درآیند.

هاشمی با ابراز خشنودی از در حال ساخت بودن حدود ۱۰۰ سالن سینما هم گفت: شرایط سینما بعد از کرونا قطعا تغییر خواهد کرد و ما هم باید سالن هایمان را به روز کنیم.

رضا درستکار - منتقد سینما دیگر مهمان برنامه نیز با اشاره به این که فیلم هم کالایی است که باید عرضه شود وگرنه کهنه می‌شود گفت: پاندمی کرونا این فایده را داشت که به ما نشان داد که به سینما و محصولات فرهنگی نیاز داریم.

درستکار گفت: ما سالن نداریم و باید ظرفیت‌های نمایشی و اکران مان را افزایش دهیم برای این که حلقه نمایش فیلم از میان حلقه‌های تولید و عرضه، حلقه اصلی و مهمتر است.

این منتقد سینما افزود: ما در تمام ساختار سینما نیاز به انقلاب داریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۶.۹۹°