باقری برای گفتگو‌ با همتای روسی وارد مسکو شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۲۱۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
علی باقری کنی معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف انجام مذاکرات دوجانبه با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود در مورد دور جدید مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران عصر روز پنجشنبه وارد مسکو شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، باقری در بدو ورود به مسکو گفت: بر اساس توافق انجام شده با کشور‌های گروه چهار بعلاوه یک مذاکرات دو جانبه با هر یک از این کشور‌ها برای اشتراک دیدگاه‌ها درباره مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران انجام خواهد شد و در همین چارچوب به دعوت ریابکوف اولین دور این مذاکرات با طرف روسی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: گفتگو‌های جدید تنها با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا انجام خواهد شد.

باقری اظهار داشت: موضوعات مورد نظر برای مذاکره در این سفر تنها به برجام خلاصه نمی‌شودو بخش اعظم این سفر به بررسی مسائل مربوط به روابط دو کشور و تبادل نظر برای رفع موانع موجود نیز اختصاص داده خواهد شد.

معاون سیاسی وزیرامورخارجه کشورمان افزود: مذاکرات درباره لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا، با حضور سه کشور اروپایی، چین و روسیه از سر گرفته خواهد شد.

این نخستین سفر کاری علی باقری بعنوان معاون سیاسی وزیرامورخارجه ایران به روسیه است.

قرار است باقری و هیئت همراه با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و میخائیل باگدانف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزارت خارجه روسیه دیدار و گفتگو کند.

بررسی اخرین وضعیت مناسبات دو جانبه ایران و روسیه و رایزنی و تبادل نظر در باره اخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی از دیگر سرفصل‌های مورد گفت و گوی هیئت ایرانی با طرف روس خواهد بود.

«علی باقری کنی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه سه‌شنبه شب در راس هیاتی دیپلماتیک وارد بروکسل شد تا مذاکراتی را که با انریکه مورا هماهنگ کننده جلسات کمیسیون مشترک برجام، در تهران آغاز کرده بود به سرانجام برساند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه صبح چهارشنبه در چارچوب صبحانه کاری با دبیرکل وزارت امور خارجه بلژیک دیدار کرد تا علاوه بر برجام، درباره مجموعه‌ای از مسائل دوجانبه، افغانستان و سایر مسائل بین‌المللی گفتگو کند.

باقری در توئیتر نوشته بود: گفت‌وگویی جدی و سازنده با انریکه مورا در مورد عناصر ضروری مذاکرات موفق داشتم. وی افزود: توافق کردیم پیش از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع کنیم. تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد.

در همین حال اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه گزارش داد که معاون سیاسی وزیر امور خارجه با آقای مورا در خصوص لغو موثر تحریم‌ها و پایبندی سایر طرف‌ها به تعهدات خود رایزنی کرد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۶.۹۹°