فساد هزاران تن برنج و ذرت در بندر امام (ره) قابل تحمل نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۲۶۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
رئیس قوه قضائیه:
رئیس قوه فضاییه گفت: فساد هزاران تن برنج و ذرت در انبار‌های بندر امام خمینی (ره) قابل تحمل نیست، این مسئله به هیچ وجه منطقی نیست که ما برای تامین کالا‌های مورد نیاز مردم هزینه کنیم و بعد سال‌ها در انبار‌ها بماند و فاسد شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای شامگاه پنجشنبه در نشست شورای قضایی خوزستان در واکنش به گزارش دادستان کل کشور درباره اوضاع واردات و صادرات بندر امام خمینی (ره) و وضعیت مساله دار انبار‌های این بندر و فساد هزاران تُن برنج و ذرت در این انبار‌ها گفت: باید به این وضعیت خاتمه داد.

وی در ادامه با اشاره به نیاز‌های گسترده بخش‌های مختلف قضایی و سازمان‌های وابسته در خوزستان، دستور داد مبالغ تخصیصی به مراجع قضایی این استان از محل اعتبارات خاص و اعتبارات ملی قوه قضاییه افزایش یابد.

رئیس قوه قضاییه افزود: استان خوزستان نیازمند توجه ویژه است و تلاش می‌کنیم در حد مقدورات با تخصیص رقمی مازاد به حل مشکلات این استان کمک کنیم.

وی همچنین در واکنش به گزارش رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره وضعیت نامناسب سه انبار اموال تملیکی خوزستان و بلاتکلیفی صد‌ها پرونده، با بیان اینکه در بحث فروش اموال تملیکی که هم اکنون با اجازه حاکم شرع و پس از مراحل کارشناسی و مزایده انجام می‌شود، این روش را غلط دانست و گفت: به طور قطع حاکم شرع نمی‌تواند برای حجم زیادی از اموال دپو شده تصمیم بگیرد.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: اگر نیاز اصلاح قانون است پیگیری شود و اگر نیاز نیست تدبیری صورت گیرد تا تصمیم گیری درباره اموال تملیکی متمرکز بر یک حاکم شرع نشود و اگر این موضوع مربوط به رییس عدلیه است حکم می‌دهم یک قاضی سیار به انبار اموال تملیکی برود و همانجا رای بدهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از استاندار خوزستان خواست هیاتی را به این انبار‌ها اعزام کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن اموال دپو شده را بررسی و برای آن‌ها تصمیم گیری و تعیین تکلیف شود.

در این نشست "محمد صاحبکار" معاون راهبردی قوه قضاییه با ارایه گزارشی از وضعیت و عملکرد مجموعه‌های قضایی خوزستان، از پیشنهاد تامین نیروی انسانی مورد نیاز این مجموعه‌ها از طریق بومی‌گزینی خبر داد و گفت: در روز‌های آینده فراخوان مربوط به جذب نیرو اعلام خواهد شد.

کاظمی‌فرد رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز در این نشست از لزوم تامین امکانات فناورانه مورد نیاز برای توسعه هوشمندسازی سیستم قضایی خوزستان سخن گفت و خواستار موافقت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاسیس دفاتر خدمات قضایی الکترونیک جدید در این استان شد که مورد موافقت وی قرار گرفت.

رفاهی مدیرکل مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه نیز در این نشست با ارایه گزارشی از مکاتبات مردمی در آستانه این سفر برای مقامات عالی دستگاه قضا گفت: در مجموع ۲ هزار و ۶۹۷ فقره درخواست مردمی در این سفر واصل شد.

وی ادامه داد: در مدت حضور رییس دستگاه قضا و همراهانش در استان خوزستان، ۵۳۱ ملاقات مردمی در مدت ۹ ساعت انجام شد و تمامی درخواست‌ها ثبت و برای متقاضیان پیامک ارسال شد.

وی گفت:مجموعه درخواست‌ها و مطالبات مردمی در مدت ۲ هفته درمرکز ارتباطات مردمی در تهران مورد کارشناسی قرار می‌گیرد و برای پیگیری به استان ارجاع می‌شود تا در مدت یک ماه به آن پاسخ بدهند.

رفاهی همچنین با تاکید بر اینکه دادگستری خوزستان به طور ویژه به نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در جریان سفر رییس قوه قضاییه توجه خواهد کرد افزود: پس از وصول پاسخ دادگستری درباره نتیجه رسیدگی‌به درخواست‌ها در مدت سه ماه آسیب شناسی دقیقی درباره مسایل مطرح‌شده صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم نیز در این نشست، دیدار مردمی درحاشیه سفر رییس قوه قضاییه را موثرترین بخش این سفر بیان کرد و از مسوولان دادگستری خوزستان خواست که به طور ویژه به درخواست‌ها و مکاتبات مردمی در حاشیه این سفر رسیدگی کنند.

رئیس دادگستری خوزستان نیز با تقدیر از رئیس قوه قضاییه و هیات همراه در سفر به این استان گفت: خوزستان استانی مظلوم است که بیش از ۲۰ سال است چنین هیاتی از دستگاه قضایی به آن سفر نکرده بود و این بار جدیت رییس عدلیه برای کمک به حل مسایل خوزستان کاملا مشهود است.

وی با اشاره به مشکلات متعدد حوزه قضایی و کمبود اعتبار، امکانات و نیروی انسانی متناسب با حجم بالای کار در استان، خواستار توجه ویژه برای تامین نیاز‌های بخش‌های قضایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای که به همراه معاونان و مسوولان ارشد قضایی روز پنجشنبه سفری یک روزه به خوزستان داشت، جمعه شب اهواز را به قصد تهران ترک کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°