چند و چون کشتی پهلوانی و قهرمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۲۸۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۸
مسابقات سخت و نفس‌گیر کشتی پهلوانی سال ۱۴۰۰ با حضور ۲۰۲ کشتی‌گیر از ۳۱ استان در قالب ۳۳ تیم در استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 طی این دوره از مسابقات در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم سجاد صالح‌پور از اصفهان و امیرحسام محبی از کرمان، در وزن منفی ۷۰ کیلوگرم امیر خدمتی از تهران و ابراهیم ولیان از خراسان‌جنوبی، در وزن منفی ۸۰ کیلوگرم علیرضا کشاورز از فارس و سیدعلی میرقائمی از تهران، در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم علیرضا صحرایی از خراسان‌رضوی و مصطفی نجفی از خراسان‌جنوبی، در وزن منفی ۱۰۰ کیلوگرم شایان عابدی از اردبیل و علی امیرسرداری از لرستان و در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم جابر صادق‌زاده از مازندران و امیر محمدی از خراسان‌شمالی به فینال اوزان شش‌گانه این رقابت‌ها راه یافته و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در فینال این دوره از رقابت‌ها «ابراهیم ولیان» در وزن ۷۰ کیلو و «مصطفی نجفی» در وزن ۹۰ کیلو موفق به کسب نایب قهرمانی ایران و «احسان قلیزاده» در وزن ۱۰۰کیلو مقام دهم در بین ۳۳ تیم و ۲۰۲ کشتی‌گیر پهلوانی شدند.

درخشش و کسب ۲ عنوان نایب قهرمانی کشور در اوزان ۷۰ و ۹۰ کیلوگرم و کسب عنوان ششم تیمی توسط کشتی گیران پهلوانی و زورخانه‌ای استان از بین ۳۳ تیم شرکت کننده، نشان از صعود خراسان‌جنوبی در بین مدعیان کشتی پهلوانی کشور دارد.
 
محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی و جابر صادق زاده دارنده نشان پهلوانی مهمان برنامه نبض ورزش این هفته شبکه خبر به بررسی مسابقات کشتی پهلوانی و آینده مسابقات این رشته پرداختند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۷۹°    ۷.۹۹°