چهره زشت صهیونیسم را نمی‌توان با لفاظی‌های بی ارزش سفید کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۲۸۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲
زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل گفت: چهره زشت صهیونیسم، نژادپرستی و آپارتاید را نمی‌توان با لفاظی‌های بی‌ارزش سفید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 زهرا ارشادی روز جمعه به وقت محلی در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل در نشست مربوط به گزارش سالانه شورای حقوق بشر افزود: حمایت و ارتقای حقوق بشر باید یک هدف مشترک برای همگان باشد.
دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از نگرانی واقعی و غیرسیاسی در مورد حقوق بشر، احترام متقابل و گفتگو استقبال می‌کند.

وی تاکید کرد: تنها راه تضمین ارتقا و حمایت از حقوق بشر، تشویق به گفتگو و همکاری مبتنی بر احترام متقابل و در شرایط برابر است؛ چنین امری یک واقعیت انکارناپذیر است.

ارشادی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر لزوم استقبال اعضای سازمان ملل متحد از گفتگو، احترام به تنوع تمدن‌ها و مسیر‌های توسعه‌ای که مستقلاً توسط کشور‌ها انتخاب شده‌اند، و عدم تحمیل نظام اجتماعی و الگوی خود به دیگران تاکید می‌کند.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همچنان نگران وَلَع روزافزون برخی کشور‌ها برای هدف قرار دادن ملت‌های مستقل با قطعنامه‌های کشوری است. چنین قطعنامه‌هایی فی‌نفسه زیان‌بخش بوده و تهدیدی جدی برای اهداف حقوق بشر به‌شمار می‌آیند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران مجددا تأکید می‌کند که استفاده ابزاری و گزینشی از حقوق بشر و اتخاذ رویکرد دوگانه یک بار برای همیشه کنار گذاشته شود و در عوض، به مکانیسم‌های حقوق بشری مانند بررسی‌های دوره‌ای و جهانی حقوق بشر موسوم به یو. پی. آر. توجه شود.

ارشادی گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن تکرار موضع اصولی خود پیرامون عدم به رسمیت شناختن و رد قطعنامه‌های کشوری، به تعامل واقعی خود با دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر و سایر مکانیسم‌های ذیصلاح حقوق بشریِ سازمان ملل متحد با هدف همکاری در جهت حمایت و ارتقاء حقوق بشر ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن رعایت تعهدات بین‌المللی خود به منظور کمک به ترویج و حمایت از حقوق بشر در مقیاس جهانی، تمرکز خود را وقف خدمت به ملت ایران، تعمیق سیستم دموکراتیک حکومت و نهادینه‌سازی دستاورد‌های حقوق بشری کشور می‌نماید.

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل ادامه داد: جهان همچنان شاهد اعمال اقدامات قهرآمیز یکجانبه‌ای است که جملگی مغایر با اهداف و اصول منشور ملل متحد، حقوق بین‌الملل، چندجانبه‌گرایی و هنجار‌های بنیادین روابط بین‌الملل است. چنین اقداماتی با ممانعت از برخورداری مردم به‌ویژه زنان و کودکان از رفاه در کشور‌های هدف، حقوق بشر را نقض می‌کند.

وی اضافه کرد: اقدامات قهرآمیز ظالمانه با هدف جلوگیری از دسترسی مردم به دارو‌های مورد نیاز و از بین بردن منابع ایران در طول همه‌گیری کووید-۱۹ طراحی شده است.
ارشادی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران مایل است بر نقش مهم شورای حقوق بشر در مقابله و رسیدگی به امواج شرور نژادپرستی، افراط گراییِ خشونت‌آمیز و تروریسم تاکید کند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: شورای حقوق بشر نقشی اساسی در افزایش آگاهی جهانی پیرامون تحرکات ایادیِ شرورِ افراط گرایی و تروریسم دارد.

وی تصریح کرد: امروز بار دیگر شاهد ادعا‌های بی‌اساس نماینده رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم. بر کسی پوشیده نیست که رژیم کودک‌کُشِ اسراییل هرچه تلاش کند تا اتهامات بی‌اساس علیه ایران مطرح کند، نمی‌تواند جنایات شنیع خود را که روزانه علیه مردم بی‌گناه فلسطین مرتکب می‌شود، پنهان کند و چهره زشت صهیونیسم، نژادپرستی و آپارتاید را نمی‌توان با لفاظی‌های بی‌ارزش سفید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۴.۹۹°