واکنش اتحادیه عرب به تنش عربستان و لبنان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۳۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
اتحادیه عرب اعلام کرد به اقداماتی که نخست وزیر و رئیس جمهور لبنان برای توقف وخامت روابط این کشور با کشور‌های عربی اتخاذ کرده‌اند، اعتماد دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اتحادیه عرب در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی از تنش به وجود آمده بین لبنان و عربستان سعودی در پی اظهارات وزیر اطلاع رسانی لبنان گفت که از تنش و کدورت پیش آمده بین این کشور و کشور‌های عربی خلیج فارس نگران است.
این اتحادیه همچنین از کشور‌های عربی خلیج فارس خواسته که برای ممانعت از تأثیرات منفی بر اقتصاد لبنان، درباره اقدامات خود در برابر بیروت بازنگری کنند.
جورج قرداحی قبل از اینکه به عنوان وزیر اطلاع رسانی لبنان انتخاب شود، در برنامه‌ای تلویزیونی، جنگ عربستان علیه یمن را بیهوده خوانده و گفته بود که انصارالله یمن همانند حزب الله از خود و کشورشان دفاع می‌کند.
در همین حال محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن خواستار «تحریم محصولات و کالا‌های سعودی برای همبستگی با لبنان شد».
محمد عبد السلام، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن نیز در توئیتی نوشت اصرار عربستان بر سیاست خودبرتربینی و تکبر نمی‌تواند بر شکست فجیع ائتلاف تجاوز به یمن سرپوش بگذارد.

رئیس جریان المرده لبنان نیز تاکید کرد من هیچ سودی از اتفاقاتی که افتاده نمی‌برم و هرگز قبول نمی‌کنم که جورج قرداحی فدا شود.
«سلیمان فرجیه» رئیس جریان المرده در پی حواشی به وجود آمده بعد از انتشار اظهارات «جورج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی و رسانه لبنان درباره حمایت از مردم یمن و لزوم توقف جنگ ویرانگر این کشور که موجب تنش آفرینی سعودی‌ها ضد وی شد اعلام کرد که به قرداحی ظلم شده و من در کنار او هستم.
سلیمان فرنجیه افزود، اگر دولت استعفا دهد ما قادر به تشکیل یک دولت دیگر قبل از پایان میثاق ریاست جمهوری نخواهیم بود.
وی تصریح کرد، اگر قرداحی استعفا دهد یا برکنار شود هرگز جایگزینی برای او معرفی نخواهیم کرد.
این مقام لبنانی در پایان گفت، که جورج قرداحی به من پیشنهاد داد که استعفا کند، اما من قبول نکردم؛ چرا که او اشتباهی نکرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۹.۹۹°