کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۸۲۹۳۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
براساس آخرین داده‌های اطلاعاتی بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در پایتخت در مهرماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل از آن ۰.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آخرین داده‌های اطلاعاتی بانک مرکزی نشان می دهد، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در مهرماه ۱۴۰۰ برابر با ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.
 
کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران

بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در مهرماه امسال نشان می‌دهد که بیشترین سهم معاملات مربوط به واحد‌های تا پنج سال ساخت است با ۳۳ درصد بالاترین سهم و ساختمان‌های با عمر بیش از ۲۰ سال کمترین متقاضیان را در معاملات در مهرماه را داشتند.

در مهرماه امسال تقاضا برای خانه‌های با پنج سال ساخت در مقایسه با مهرماه سال قبل چهار واحد درصد کاهش یافته است و در مقابل متقاضیان واحد‌های با عمر بنای ۶ تا ۱۰ سال، ۱۱ تا ۱۵ سال و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است.

از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه پنج با ۱۴.۵ درصد بیشترین تعداد قرارداد‌ها را به خود اختصاص داده و مناطق ۲ و ۱۰ به ترتیب با ۹.۹ و ۹.۲ درصد در مرتبه‌های بعد قرار دارند.

براساس این گزارش مناطق پنج، دو، ۱۰، چهار، هفت، هشت، ۱۴، ۱۵، یک و ۱۱ در مجموع ۷۳.۷ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص دادند.

تهرانی‌ها به دنبال متراژ‌های ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان

براساس این گزاش، ۱۷ درصد معاملات در مهرماه مربوط به واحد‌های مسکونی در دامنه قیمتی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است. همچنین دامنه‌های قیمتی ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان و ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به ترتیب با سهم‌های ۱۵.۹ و ۱۲.۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته تداوم یافت؛ بر این اساس متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مهر ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۸.۴ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که رشد این نرخ در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه ۱۴۰۰ به ترتیب، ۹۱.۷، ۶۹.۷، ۵۶.۶ و ۴۳.۷، ۳۴ و ۳۰.۵ درصد بوده است.
 
کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵.۲۱°    -۰.۰۱°