هوای تهران در وضع ناسالم برای گروه‌های حساس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۳۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در محدوده قابل قبول قرار داشت، اما امروز (۹ آبان) با افزایش ترافیک صبحگاهی و انباشت آلاینده‌ها شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق برقرار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با افزایش تردد خودروها، نبود وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
 
در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد.
 
کاهش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه (۹ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در پایتخت خواهد شد.
 
وزش باد مؤثر تا صبح روز دوشنبه (۱۰ آبان) تا حدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند افزایش تردد خودرو‌ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند.
 
با تداوم این شرایط جوی و نبود وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه، بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضع ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.
 
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.
 
آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۵ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°