امیرعبداللهیان: درپی تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۰۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
وزیر امور خارجه در دیدار دبیر امور مناطق آزاد، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی با دیگر کشور‌ها در صدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سعید محمد در دیدار با حسین امیرعبدالهیان به آخرین تحولات و پیشرفت‌های مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور و ظرفیت‌های فراوان موجود اشاره کرد و زمینه‌های گسترده همکاری و سرمایه گذاری در این مناطق را برشمرد.

دبیر امور مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با تشکر از تلاش‌های وزارت امور خارجه خواستار مساعدت بیش از پیش این وزارتخانه برای ایجاد و گسترش همکاری با دیگر کشور‌ها جهت حضور فعال و سرمایه گذاری در این مناطق شد.

امیرعبدالهیان هم در این دیدار یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی دولت سیزدهم را بسط و گسترش همه جانبه مناسبات اقتصادی و تجاری با دیگر کشور‌ها به ویژه کشور‌های همسایه دانست و گفت: با توجه به برنامه ارایه شده به مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی با دیگر کشور‌ها در صدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برآمده‌ایم.

وزیر امور خارجه با اشاره به علاقه‌مندی برخی کشور‌ها برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور از جمله ظرفیت‌های فراوان در میان ایرانیان عزیز خارج از کشور، بر آمادگی کامل وزارت خارجه در تقویت همکاری‌ها و جذب سرمایه خارجی در مناطق آزاد تاکید کرد.

در این جلسه مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه نیز حضور داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۱۰.۹۹°