ماجرای اهدای تبلت به «دانش‌آموزان سادات» چیست؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۱۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در فضای مجازی این طور القاء شده که تبلت فقط به دانش آموزان سادات اهدا شده که این‌طور نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید جواد حسینی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفتگو با برنامه "پیگیری" شبکه خبر در واکنش به انتشار نامه‌ای در فضای مجازی مبنی بر اینکه از ادارات مناطق خواسته شده اسامی تعدادی از دانش‌آموزان محروم سادات را برای اهدای تبلت معرفی کنند، گفت: «مجمع جهانی سادات» به عنوان یک مؤسسه فعال در حوزه سادات طی نامه‌ای خواسته است که لیست دانش آموزان نیازمند سادات را به این مؤسسه برای اهدای تبلت معرفی کند.

وی افزود: طی نامه‌ای به استان‌ها خواستار تهیه لیست دانش آموزان سادات مورد نظر برای اهدای تبلت توسط مجمع جهانی سادات شدیم و استان‌ها نیز به مناطق نامه زده و خواستار جمع آوری اطلاعات درخواستی شدند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: در فضای مجازی این طور القاء شده که تبلت فقط به دانش آموزان سادات اهدا شده که این‌طور نیست و دولت امسال ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارائه تبلت به دانش آموزان مناطق محروم و دارای شرایط خاص اختصاص داده است.

حسینی با اشاره به دسترسی نداشتن ۳۰ درصد دانش‌آموزان به تبلت و موبایل گفت: در طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت هر تبلت یک مدرسه) که با هدف تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار آغاز شد، بیش از ۳۶۰ هزار تبلت فراهم و به دانش‌آموزان اهدا شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در واگذاری تبلت‌ها اولویت با دانش آموزانی است که در خانواده هیچ وسیله هوشمند آموزشی ندارند و سپس اولویت‌های بعدی با دانش‌آموزان نیازمندی است که در مدارس محل تحصیل به آموزش‌های مجازی دسترسی ندارند و امکان آموزش‌های حضوری در مناطق آنان فراهم نیست.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۲۱°    ۲.۹۹°