اعلام بررسی اعتراض به انتخاب رشته داوطلبان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۵۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
نتیجه بررسی درخواست داوطلبانی که مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود بودند، تا امروز ۱۰ آبان ۱۴۰۰ اعلام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۰ که مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود و متقاضی معرفی به اولویت انتخابی بعدی که در آن نمره دارند، هستند تا ۱۴ مهرماه فرصت داشتند که درخواست خود را به سازمان سنجش ارائه کنند.

وی افزود: در این مدت حدود ۱۲ هزار درخواست به سازمان سنجش رسیده که بررسی شده است. البته همه این درخواست‌ها مربوط به اشتباه در انتخاب رشته نبوده است و درخواست مجوز برای شرکت در سال آینده، تغییر اولویت، تغییر سهمیه و … هم شامل آن بوده است.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در چهارم مهرماه ۱۴۰۰ پذیرفته شدگان کنکور ۱۴۰۰ که مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود و متقاضی معرفی به اولویت انتخابی بعدی که در آن نمره دارند، بودند فرصت داشتند تا درخواست خود را به سازمان سنجش ارائه کنند.

موارد و مصداق‌های اشتباه در انتخاب رشته شامل ۱) عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر عنوان رشته تحصیلی، ۲) عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر مقطع تحصیلی، ۳) عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر دوره تحصیلی، ۴) عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر شهرستان محل قبولی متقاضیان نسبت به محل اقامت آن‌ها و ۵) نداشتن شرایط جهت تحصیل برای پذیرفته شده در رشته قبولی با تایید موسسه محل قبولی بود.

نتیجه بررسی درخواست تا امروز ۱۰ آبان ۱۴۰۰ به صورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۹.۹۹°