هوشمندسازی محدودیت‌ها و بازگشایی مدارس از ابتدای آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حیدری درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس افزود: آموزش و پرورش اعلام کرده که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان هم واکسن تزریق کرده‌اند.

وی با بیان این‌که شرط ورود به مدارس و دانشگاه‌ها انجام واکسیناسیون است، گفت: قرار بود بازگشایی مدارس ماه قبل انجام شود، اما تاخیر در بازگشایی مدارس به دلیل تکمیل کردن پوشش واکسیناسیون بوده است.

حیدری درباره وضعیت تصمیم‌گیری برای منع تردد شبانه هم افزود: دهم آبان جلسه کارشناسی درباره منع تردد شبانه در وزارت کشور برگزار می‌شود و در این جلسه کارشناسی تصمیم نهایی را می‌گیریم.

وی افزود: در عین حال این روال را در زمینه رفع محدودیت‌ها به صورت هوشمند به سمتی می‌بریم که افرادی که واکسن تزریق کرده‌اند، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. این موضوع در ستاد کرونا مصوب شده است و از ابتدای آذر اجرا می‌شود.

حیدری با بیان اینکه بنابراین درباره منع تردد شبانه امروز دهم آبان تصمیم‌گیری می‌شود، ادامه داد: البته مبنا را چه در زمینه تردد‌ها و یا حضور در مجامع مانند اماکن آموزشی و ... همه را با بحث واکسن پیش می‌بریم.

وی درباره بروز خیز ششم کرونا در کشور گفت: موج ششم هنوز شروع نشده و وارد موج ششم نشده‌ایم.
 
برخی از استان‌ها که هفته گذشته حالت صعودی داشتند اکنون روی نمودار، فِلَت شده‌اند. برخی استان‌ها هم که در حالت نزولی بودند اکنون مقداری صعودی شده‌اند، اما در کل کشور شرایط مان رو به نزول است. با این حال باید حساس باشیم؛ چرا که وضعیت می‌تواند تغییر کند. متاسفانه برخی عادی با موضوع برخورد می‌کنند و این برای ما جای نگرانی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۶.۹۹°