تهدید تازه انگلیس علیه فرانسه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۹۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
وزیر خارجه انگلیس رفتار فرانسه را در دعوای حقوقی بر سر ماهیگیری آبراهه میان دو کشور مردود خواند و این کشور را تهدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی توقیف یک فروند کشتی ماهیگیری انگلیس به دست نیرو‌های گارد ساحلی فرانسه و همچنین جریمه یک کشتی دیگر و سلسله اقداماتی که می‌تواند منجر به بروز مشکلات تامین کالا برای انگلیس شود، لیز تراس را برآن داشت تا در حاشیه نشست جهانی شرایط اقلیمی اسکاتلند به صراحت بگوید فرانسوی‌ها رفتار‌های ناعادلانه و غیر قابل پذیرشی را علیه صنعت ماهیگیری ما انجام داده اند و چنانچه از اینگونه اقدامات و تهدید‌ها دست بر ندارند سازو کار شکایت را فعال می‌کنیم.
وزیر امور خارجه انگلیس همچنین رفتار‌های مقامات فرانسه را با فضای انتخابات ریاست جمهوری این کشور بی ارتباط ندانست و افزود: دو کشور متحد به جای درگیر شدن با چنین مسائلی باید بر روی چالش‌های بین المللی و نیز گسترش همکاری‌های دفاعی – امنیتی و گسترش بازرگانی متمرکز شوند.
دور تازه تنش‌ها میان انگلیس و فرانسه از پنچشنبه گذشته شکل گرفت و برغم گفتگوی سران دو کشور در حاشیه نشست گروه بیست در ایتالیا همچنان با تهدید‌های مقامات دو کشور علیه یکدیگر ادامه یافته است.
دو طرف یکدیگر را به نقض توافقات انجام شده در چارچوب برگزیت متهم می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۳.۹۹°