اعتبارات حوزه مدیریت بحران در جای خود هزینه شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۴۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
رئیس مجلس تأکید کرد: همه باید اخلاقا و شرعا متعهد شویم تا اعتبارات حوزه مدیریت بحران در جای خود هزینه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از خانه ملت؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (دوشنبه، ۱۰ آبان) در نشست پیگیری اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و کرمان، گفت: کمیسیون‌های عمران، کشاورزی و امور داخلی کشور و شورا‌ها مأموریت‌های خود را در مناطق زلزله‌زده پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات مناطق زلزله‌زده زرند کرمان را پیگیری کرده‌ام، افزود: این مناطق زلزله‌زده از نظر شرایط اقتصادی و محرومیت به گونه‌ای هستند که نباید محدودیتی در امدادرسانی به آنها دیده شود و باید این طور تصور کنیم که مردمی که آنجا آسیب دیده‌اند، خانواده ما هستند و تمامی دستگاه‌ها باید با این نگرش مسائل را پیگیری کنند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه علی‌رغم اینکه حوزه آسیب‌ها برابر است، اما هیچ مسئولی به مناطق زلزله‌زده استان خراسان شمالی سفر نکرد و این موضوع باعث اعتراض مردم نسبت به نمایندگان آنها شد، ادامه داد: تنها کسی که به مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی رفت رئیس بنیاد مسکن بود، بعد از حضور وی روند اقدامات تغییر کرد، بنابراین حضور مسئولان اثرگذار است و افکار عمومی به این مسئله توجه می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه در مناطق محرومی همچون بازفت و اندیکا و محروم‌ترین نقاط زاگرس زلزله رخ داده است، تأکید کرد: باید تأمین اعتبارات مربوط به این مسئله با جدیت از سوی رؤسای کمیسیون‌های عمران و کشاورزی پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همه باید ملزم به رعایت قانون شوند که بخشی از آن رعایت مقررات مالی است، گفت: بودجه قابل توجهی در حوزه بحران داریم، یعنی در جایی که مردم در عذاب هستند، بنابراین اعتبارات باید به جا و درست هزینه شوند، همه باید اخلاقا و شرعا متعهد شویم تا اعتبارات حوزه مدیریت بحران در جای خود هزینه شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°