همه بیماران نادر باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۵۱۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
رئیس مجلس: همه بیماران نادر را باید زیر پوشش بیمه بیاوریم و وزارت بهداشت باید بر انجام این کار تمرکز کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدباقر قالیباف در جلسه ویژه بررسی مشکلات بیماران نادر در ساختمان مشروطه مجلس گفت: ممکن است حمایت از بیماران نادر را یک کار موردی ببینیم و این موضوع در مقایسه با کار‌های مهم دیده نشود، اما برخی موضوعات مانند حمایت از این بیماران جنبه انسانی دارد و حساسیت آن اقتضاء می‌کند که مسئولان به آن توجه کنند.
وی افزود: ما باید افقی ترسیم کنیم که در سال ۱۴۰۱ و برنامه هفتم توسعه اقدامات لازم برای رفع مشکلات بیماران نادر پیش بینی شود.
رئیس مجلس همچنین با اشاره به اقدامات زود هنگام برای حل وفصل مشکلات این بیماران گفت: فردا رئیس سازمان برنامه و بودجه را می‌بینم و به او می‌گویم که به موضوع رفع مشکلات این بیماران در لایحه بودجه ۱۴۰۱ توجه شود، همچنین برای اختصاص اعتبارات لازم بر این منظور به کمیسیون بهداشت مجلس تأکید خواهم کرد که به این مسأله توجه کند.
آقای قالیباف تأکید کرد: باید خدمات رسانی به بیماران نادر تحت پوشش بیمه قرار گیرد، زیرا برخی اقلام درمانی برای این بیماران تحت پوشش بیمه نیست.
رئیس مجلس، ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به حوزه حمایت از بیماران نادر را ضروری دانست و افزود: این موضوع را باید کاملاً تخصصی ببینیم تا شرکت‌های دانش بنیان که در حوزه تولید دارو فعالیت دارند و از ظرفیت‌های علمی لازم برخوردارند برای تولید دارو‌های این بیماران اولویت بندی کنند.
آقای قالیباف گفت: به همین منظور با آقای ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صحبت می‌کنم تا بر این موضوع متمرکز شود و این موضوع را در برنامه بلند مدت این سازمان لحاظ کند.
وی افزود: برای ماه‌های باقیمانده تا امسال نیز حمایت از بیماران نادر به شورای عالی بیمه می‌رود تا برای تأمین اعتبارات لازم تصمیم گیری و عقب ماندگی‌ها در این زمینه جبران شود.
رئیس مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش در پاسخ به انتقادات نایب رئیس انجمن بیماران اس. ام.‌ای تصریح کرد: من به حرف‌های شما ایمان دارم اگر حمایت از بیماران نادر را به سمت مشارکت نهاد‌های مردم نهاد نبریم اصلاً امکان مدیریت این حوزه را نخواهیم یافت.
آقای قالیباف افزود: ما حتی اگر اعتبارات لازم را هم داشته باشیم بدون بهره مندی از نهاد‌های مردمی نمی‌توانیم این حوزه را مدیریت کنیم پس ظرفیت‌های موجود جامعه باید پای کار بیاید.
وی اضافه کرد: باید به طور جدی در پی این باشیم که فعالیت در این بخش‌ها را مردمی کنیم.
رئیس مجلس تصریح کرد: نباید باز هم اعتباراتی را به بخش‌هایی دهیم که برای برخی از آنان محل کسب درآمد شود بخش‌هایی که دردی ندارند و می‌خواهند پُز بدهند.
آقای قالیباف به نایب رئیس انجمن حمایت از بیماران اس. ام.‌ای اطمینان داد که همه سازمان‌هایی که نمایندگانشان در این جلسه حضور دارند برای رفع مشکلات بیماران نادر مشارکت کنند و همچنین برای ماه‌های باقیمانده تا پایان امسال نیز اعتبارات لازم در نظر گرفته شود.
در این نشست نمایندگان نهاد‌های ذیربط به ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان‌های تأمین اجتماعی و برنامه و بودجه، کمیته امداد، سازمان غذا و دارو و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز حضور داشتند و دیدگاه هایشان را برای کمک به رفع مشکلات بیماران نادر بیان کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۷.۷۹°