آمادگی پلیس برای انجام ماموریت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۵۳۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آمادگی صد در صدی پلیس برای انجام ماموریت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار رحیمی در جلسه قرارگاه خدمات اجتماعی گفت: بی تردید نیروی انتظامی اشراف و تسلط کاملی در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه معتادین متجاهر دارد و مناطق آلوده را به خوبی می‌داند. این اقدامات از زمانی که رهبری فرمودند چرا محله هرندی و شوش باید این گونه باشد، آغاز شد.

وی ادامه داد: دو موضوع باید موردتوجه قرار گیرد نخست آن که باید بستر‌های ایجاد این معضلات برطرف شوند. بخش زیادی حدود ۹۰ درصد از معتادین بنا به دلایل مختلف از شهرستان‌ها به تهران می‌آیند برای حدود ۲۰ هزار معتادی که در تهران وجود دارد ما نیازمند اصلاح فرایند‌ها هستیم. در حقیقت تا زمانی که این فرایند‌ها اصلاح نشود به نتیجه نخواهیم رسید.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: ۲۰ هزار معتاد در تهران در نوبت‌های سه ماهه یا شش ماه به مراکز می‌روند و دوباره بر می‌گردند و بار دیگر پلیس آن‌ها را جمع آوری می‌کند. این چنین شرایطی است که باعث شده مردم اعلام می‌کنند چرا این‌ها کاری نمی‌کنند؛ لذا در این مقطع نیازمند اصلاح فرایند‌ها هستیم تا در بحث باز پروری دچار مشکل و خدشه نشویم.

وی ادامه داد: مراکز بهاران هزینه کلانی برایشان انجام شداما در حال حاضر نمی‌دانم در چه وضعیتی قرار دارند. آیا پس از سم زدایی افراد به سمت بازار کار برده می‌شوند؟.

وی تاکید کرد: در موضوع معتادان متجاهر و کودکان خیابانی که بعضا از آن‌ها به عنوان کودکان کار یاد می‌شود که به اشتباه است چرا که کودکانی که سر چهار راه‌ها حضور دارند فرمانده دارند و گروه گروه آورده می‌شوند و شب‌ها جمع می‌شوند لذا این کودکان با کودکانی که در کوره آجر پزی زحمت می‌کشند، متفاوت هستند. قطعا دستگیری و جمع آوری به عهده پلیس است، اما آزاد سازی به عهده پلیس نیست تمام کسانی که وضعیت شهری را دچار چالش می‌کنند ما آمادگی داریم آن‌ها را جمع آوری کنیم و تسلط و برآورد کامل نیز نسبت به آن‌ها وجود دارد. به این ترتیب آمادگی صد در صدی پلیس برای انجام ماموریت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی را اعلام می‌کنم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۶.۹۹°