ضرورت پدافند غیر عامل در ورزش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۵۴۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
وزیر ورزش و جوانان گفت: عکس العمل در انسان، نقش مهمی در امنیت و ایمنی انسان در مواقع ضروری ایفا می‌کند، بطوریکه در مواقع خطر با آمادگی بالا، می‌تواند از مهلکه با عکس العمل سریع و به موقع رهایی یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید حمید سجادی در نشست مشترک رئیس و معاونین سازمان پدافند غیر عامل کشور با وزیر ورزش و جوانان، معاونین و کمیته پدافند غیر عامل وزارت ورزش و جوانان که صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اهمیت این نشست‌ها، بررسی و مطالعات را در ارتقا اقتدار و امنیت کشور مهم دانست و تصریح کرد: از آنجا که ماهیت ورزش، اجتماعی و عمومی است، عرصه‌ی ورزش برای حفظ اماکن و سرمایه‌های انسانی باید دارای برنامه و امادگی لازم باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر مرور مجدد در SHE تصریح کرد: برای اقتدار و امنیت بیشتر در خصوص حفظ سرمایه‌ها با بازنگری در خصوص قوانین و دستورالعمل‌ها، باید شرایط بهتری را برای اقدامات پیشگیرانه‌ی قوی‌تر در حوزه ورزش تدوین کنیم.

سید حمید سجادی یکی از مصادیق ضرورت پدافند غیر عامل در ورزش را برخورداری از مهمانان خارجی دانست و اظهار داشت: از لحظه ورود تا زمان بازگشت مهمانان خارجی در راستای دیپلماسی بین المللی باید اقدامات حساب شده را طراحی کرد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به برخورداری این وزارتخانه از ۲۸ هزار مکان ورزشی در کشور توضیح داد: این اماکن بطور طبیعی محل تجمع ورزشکاران و تماشاگران هستند که ضرورت ایمنی و امنیت در ورزش را افزایش می‌دهد که نیاز است با اقدامات پیشگیرانه‌ی ارزشمند، آمادگی در جهت حفظ اماکن و ایمنی منابع انسانی را ارتقا دهیم.

سید حمید سجادی با اشاره به اهمیت تعاملات ورزشی و پدافند غیر عامل تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان سرفصل‌های مشترکی را با پدافند غیر عامل احصا کرده، بطوریکه در یکی از مصادیق آن طراحی اماکن ورزشی با توجه به شرایط اقلیمی به پدافند غیرعامل است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه، اهمیت ایستگاه ورزش صبحگاهی، عصرگاهی و شامگاهی را با بیان این مهم که ورزش همگانی موجب ارتقا سطح آمادگی جسمانی می‌شود و فاکتور عکس العمل در انسان را تقویت می‌کند، اظهار داشت: تقویت فاکتور عکس العمل در انسان، نقش مهمی در امنیت و ایمنی انسان در مواقع ضروری ایفا می‌کند، بطوریکه در مواقع خطر با آمادگی بالا، می‌تواند از مهلکه با عکس العمل سریع و به موقع رهایی یابد.

سید حمید سجادی، ساماندهی فضای‌های سبز با رویکرد پدافند غیر عامل در وزارت ورزش جوانان را از دیگر فصل‌های مشترک این وزارتخانه با سازمان پدافند غیر عامل دانست.

وزیر ورزش و جوانان همچنین اهمیت حفظ موجودات دیگر نظیر اسب‌ها را که در عرصه ورزش، بخشی از فعالیت‌ها را تشکیل می‌دهند، موردتاکید قرار داد و اظهار داشت: بالغ بر ۵۴۰ باشگاه سوارکاری داریم که از دو تا سه هکتار به بالا، مساحت دارند و بطور متوسط در هر باشگاه ۱۰۰ تا ۲۰۰ باکس نگهداری اسب وجود دارد که باید با فرایند‌های منطقی و علمی، از آن‌ها حفاظت شود.

در این نشست ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و‌منابع وزارت ورزش و جوانان و شهیدی مدیرکل حراست و دبیر کمیته پدافند غیر عامل این وزارتخانه دقایقی به ارائه گزارش در خصوص عملکرد وزارت ورزش و جوانان در خصوص پدافند غیر عامل پرداختند.

مانور مهار آتش سوزی و انتقال مصدومان با حضور سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل، سید حمید سجادی وزیر ورزش وجوانان و معاونین این سازمان و وزارتخانه در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور مهار آتش سوزی و انتقال مصدومان با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل، سید حمید سجادی وزیر ورزش وجوانان و معاونین این سازمان و وزارتخانه در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این مانور، آتش سوزی نمادین در یکی از طبقات وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت و بلافاصله مانور مهار آتش سوزی با حضور کارکنان این وزارتخانه در یک فرایند که آموزش داده شده بود، به مرحله اجرا درآمد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۲.۹۹°