شکست آمریکا در دزدی نفت ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۹۶۱۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
با اقدام بموقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران ناکام ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را بسوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیرو‌های آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیرو‌های جان برکف سپاه ناکام ماندند.

نیرو‌های آمریکایی مجددا با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی کشور عزیزمان است.
 
عصبانیت آمریکا از افزایش صادرات نفت ایران

ظاهر ماجرا یک دزدی دریایی است که ناکام مانده، ولی اصل ماجرا به اتفاقی بر می‌گردد که در حوزه افزایش اخیر صادرات نفت ایران علیرغم فشار‌های تحریمی آمریکا رخ داده است.

خبر‌های دریافتی از مراجع رسمی حکایت از آغاز موج جدید افزایش صادرات نفت ایران همزمان با شروع به کار دولت سیزدهم دارد.

اینکه آمریکا به جای فشار به مشتریان نفتی ایران برای عدم انجام معامله با کشورمان دست به دزدی دریایی محموله‌های نفتی ایران زده، نشان می‌دهد این ابرقدرت پوشالی، از افزایش رشد صادرات نفت ایران و شکست سیاست‌های مذبوحانه خود برای توقف ایران عصبانی شده است.
برچسب ها: عمان ، دریا ، آمریکا ، سپاه ، نفتکش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۷۹°    ۶.۹۹°