رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران منتخب مرکزی و قم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۶۳۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور، استانداران منتخب استان‌های مرکزی و قم از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اعضای دولت پس از بررسی برنامه‌ها و سوابق استانداران پیشنهادی وزارت کشور، آقایان فرزاد مخلص الائمه و سید محمد تقی شاهچراغی را به ترتیب به عنوان استانداران استان های مرکزی و قم تعیین کردند.

مخلص الائمه دارای مدرک دکتری مدیریت آینده پژوهی و کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت صنعتی است.

وی پیش از این به عنوان معاون راهبردی و مدیر منابع سازمان بازرسی کل کشور، بازرس کل امور نفت، نیرو و ارتباطات و معاون گروه بازرسی صنعت و معدن فعالیت داشته است.

شاهچراغی متولد ۱۳۴۳ در سمنان و دانشجوی دکتری مدیریت است.

وی در دوران دفاع مقدس مسئولیت های مختلفی همچون آموزش و فرماندهی عملیات ها در استان های مختلف کشور را برعهده داشته و به عنوان فرمانده نمونه کشوری در سطح نیروهای مسلح کشور برگزیده شده است.

تعیین نماینده ویژه رئیس جمهور برای هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی

هیئت وزیران در ادامه جلسه، به پیشنهاد رئیس جمهور و به استناد اصل (۱۲۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام حسن درویشیان را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به منظور هماهنگی، پیگیری و اجرای نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد در دستگاه های اجرایی تعیین کرد.

تصمیمات نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی موضوع یاد شده، در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیئت وزیران بوده و لازم الاجراست و نماینده ویژه رئیس جمهور موظف است گزارش عملکرد ماهانه خود را به رئیس جمهور ارایه دهد.

دولت درخصوص نحوه ادامه بررسی لوایح تقدیمی به مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری کرد

هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس جمهور و به استناد ماده (۴۲) آیین‌نامه داخلی دولت، درخصوص ادامه بررسی یا استرداد لوایح جاری در دولت یازدهم مجلس شورای اسلامی و لوایحی که اعلام وصول نشده اند، تصمیم گیری کرد.

درخواست ادامه رسیدگی به «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان» در مجلس

هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور و در اجرای ماده (۱۴۵) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، مقرر کرد «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان» در دستور کار مجلس قرار گیرد.

اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اصلاح شد

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ابهام‌های موجود درخصوص اساسنامه صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی پس از رأی اعتماد دولت به استانداران قم و مرکزی گفت: موضوع مبارزه با فساد جزو محوری‌ترین رویکردهای دولت سیزدهم است.

رئیس جمهور پس از رأی اعتماد دولت به استانداران قم و مرکزی گفت: موضوع مبارزه با فساد جزو محوری‌ترین رویکردهای دولت سیزدهم است و ضرورت دارد این رویکرد در عرصه‌های مختلف به ویژه در گزینش و انتخاب مدیران و همکاران شما به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در کنار لحاظ صلاحیت‌های تخصصی، قانونی و شرعی، بومی‌گزینی را نیز مورد توجه قرار دهید، به شکلی که جوانان متدین و انقلابی استان احساس کنند که میدان برای کار و تلاش آنان مهیا است.

رئیس جمهور بیان کرد: موضوع حفاظت از محیط زیست از جمله مسائل کلیدی در دولت سیزدهم است و به ویژه در استان مرکزی که استانی صنعتی است باید به این موضوع و مسائل کارگری توجه شود تا بتوانیم تولید را در ضمن ایجاد اشتغال رونق ببخشیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°