اجرای کشت قراردادی گندم و کلزا در ۹ استان کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۶۴۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از اجرای کشت قراردادی گندم، کلزا و پنبه در ۹ استان کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ارتباط اینترنتی با برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰"  شبکه خبر گفت: تلاش شده با انعقاد قرارداد از پیش تعیین شده با کشاورزان، بتوانیم به صورت هدفمند از پهنه‌ و عرصه‌های کشاورزی برای تولید محصولات ملی فاخر در بخش کشاورزی استفاده کنیم که نخستین گام اجرایی آن برای اجرای این سیاست با رویکرد کشت قراردادی گندم، کلزا و پنبه شروع شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه کشاورزان حذف واسطه‌گری و دلالان است، افزود: کاهش ریسک بازاریابی، تأمین هوشمند نهاده و تأمین بذر و ادوات کشاورزی از مزایای کشت قراردادی است که به سهولت در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد و موجب می‌شود عرضه و تقاضا کاهش و واسطه‌ها حذف شوند.

 مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیان کرد: از امروز کشت قراردادی گندم، کلزا و پنبه در ۹ استان توسط شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی زیر بار کشت می‌روند.

قادری‌فر ادامه داد: بیمه محصولات کشاورزی ناشی از بلایای طبیعی و آفت که در سال‌های گذشته حدود ۳۰ درصد بوده و یک هزینه تحمیلی برای کشاورز محسوب می‌شده در کشت قراردادی به ۱۰ درصد کاهش یافته است که از جمله مشوق‌های حمایتی این طرح است.

عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰"  شبکه خبر گفت: معتقدم کشت قراردادی تنها عاملی است که می‌تواند منجر به اصلاح الگوی کشت شود.

وی افزود: مقرر شده در تمامی استان‌های کشور، حداقل ۲۰ درصد محصولات تولیدی اساسی امسال از طریق کشت قراردادی انجام شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°