آمریکا بین دو شر گیر افتاده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۶۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
فرمانده کل سپاه، در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی: آمریکایی ها اگر در منطقه بمانند، آسیب می بینند و اگر بروند شکست خورده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: هر کدام از این پایگاه‌ها با دایره‌ای از یک تاثیر سیاسی تلاش کرده است تا سیطره سیاسی فراگیری در جهان ایجاد کند.
وی ادامه داد: امریکا کارخانه تولید دیکتاتور‌های همه عالم بوده است، از فردیناند مارکوس در فیلیپین، پینوشه، جعفر نمیری در سودان و فرعون‌های مصر و شاه ایران و سلاطین حاکم بر بسیاری از کشور‌های عربی و حتی در امریکای لاتین پرورش داده و جغرافیای عالم مملو از این دیکتاتورهاست و در واقع همه این دیکتاتور‌ها از رحم دموکراسی امریکا پا به عرصه وجود گذاشته اند و او که مجسمه آزادی دارد بیشترین اختناق و خفقان و به دارکشیدن آزادیخواهان عالم را داشته است.
سردار سلامی گفت: همچنین تولید و تکثیر دستگاه‌های شکنجه و ارسال آن به همه دیکتاتور‌ها و آموزش فنون شکنجه برای به بندکشیدن حقیقت جویان و عدالتخواهان و آزادیخواهان عالم در کارنامه امریکایی هاست.
وی افزود: امریکا تنها قدرتی است که دو بار از سلاح هسته‌ای علیه یک ملت در ۶ و ۸ اوت سال ۱۹۴۵ در شهر‌های نازاکایی و هیروشیما استفاده کرد که در یک چشم برهم زدن صد هزار انسان را خاکستر کرد.
فرمانده سپاه پاسداران گفت: امریکا در ایران با کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ رژیم شاهنشاهی را مستقر و آزادیخواهی، مشروطه خواهی و همه این مفاهیم را از جغرافیای سیاسی ایران حذف کرد.
سرلشکر سلامی گفت: بهترین و بزرگترین لقبی که به شاه ایران داد و مایه ننگ است "ژاندارم منطقه" بود و او از ایران به عنوان یکی از ستون‌های استراتژی تسلط منطقه‌ای امریکا بر غرب آسیا به نام سیاست ستون‌های دوگانه استفاده کرد.
وی افزود: امریکا هویت فرهنگ ملت ایران را زدود و مجد و عظمت ایران و اسلام را مورد هدف قرار داد و ثروت‌های مادی و معنوی این ملت و سایر ملت‌های مسلمان را به یغما برد.
سرلشکر سلامی گفت: استکبار زاییده تصاحب و غصب ثروت و هویت و فرهنگ ملت‌های دیگر از جمله ملت‌های مسلمان است.
وی افزود: در منطق سیاسی امریکا هر کسی بر جهان اسلام مسلط باشد، می‌تواند بر کل عالم تسلط یابد و در واقع اینجا سکوی پرتاب امریکا به تراز قدرت‌های جهانی تبدیل شده بود.

بیش از ۸ میلیون کشته، محصول جنگ‌های مستقیم آمریکاست

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بیش از ۸ میلیون کشته محصول جنگ‌های مستقیم امریکاست و این به جز جنگ‌های نیابتی امریکا بوده که صحنه گردان و عقبه سیاسی آن‌ها بوده است.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در ادامه مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، افزود: امروز برای ملت ایران روز پیروزی بزرگ و غلبه بر بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر یعنی امریکاست.
وی گفت: ۱۳ آبان ۱۳۵۸ در آن هنگام که امریکا در اوج قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی خود به سر می‌برد و هنوز ملت ایران در آغاز یک انقلاب شکوهمند بود و سازه‌های عظیم قدرت خویش را ایجاد نکرده بود؛ انقلابی بزرگتر در متن و بطن آن انقلاب باشکوه و اسلامی به رهبری امام راحل عظیم الشان شکل گرفت که خورشید اسلام را بر سپهر عالم تابانید.
سرلشکر سلامی افزود: این شجاعت و ایستادگی در فضای آن روز جهان یکی از شگفت انگیزترین واقعه تاریخی هم برای جهان و هم برای ملت عزیز ایران است.
وی گفت: ما با امریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ عالم و جغرافیای جهان در نقطه به نقطه آن از تجاوزگری ها، مداخلات تهاجمی و از اشغال‌ها و کودتا‌ها و از مسلط‌تر کردن دیکتاتور‌ها به دست امریکا رنج می‌برد.
فرمانده سپاه پاسداران افزود: اگر فهرست جنگ‌هایی را که امریکا از یکصد سال به این طرف در اقصی نقاط عالم براه انداخته است برشماریم بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در ۴۰ نقطه جهان محصول سیاست امریکاست و او علیه اروپا، کشور‌های اروپایی، آفریقایی، امریکای جنوبی، خاورمیانه، شرق دور، روسیه و ... در همه جا جنگیده است.
سرلشکر سلامی افزود: بیش از ۲۰۰ مداخله در امور داخلی کشور‌ها در حد کودتا، تحریم اقتصادی، جنگ نظامی، فتنه‌های داخلی، همه و همه محصول سیاست یک ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود اراده کرده بود با گسترش قدرت نظامی اهداف سیاسی خود را دنبال کند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۱.۹۹°