منشور مبارزه با فساد به زودی ابلاغ می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۶۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴
معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه تدوین منشور مبارزه با فساد از اقدامات ارزشمند در دولت سیزدهم است گفت: این منشور تدوین شده و به زودی ابلاغ می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدمحمد حسینی، در سفر یک روزه خود به یزد صبح امروز در نشست هم اندیشی جامعه روحانیت و شورای ائتلاف نیرو‌های انقلابی استان با تبریک فرا رسیدن یوم الله ۱۳ آبان، به اهمیت استفاده از ظرفیت نخبگان برای پیشبرد اهداف دولت مردمی سیزدهم اشاره کرد.

وی گفت: سفر‌های استانی هیئت دولت از جمله اقدامات حائز اهمیت برای شناسایی و بررسی دقیق ظرفیت‌ها و چالش‌های موجود در نقاط مختلف کشور است.

حسینی آشنایی بهتر با واقعیت‌های موجود را یکی از مهمترین اهداف رئیس جمهور در سفر‌های استانی دانست و افزود: آقای رئیسی مثل برخی افراد حزب و تشکیلاتی نداشته و افراد را فقط به واسطه کارآمدی انتخاب می‌کند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه با بیان این که در دوره قبل علی رغم منفی بودن استعلام برخی افراد بازهم مسئولیت می‌گرفتند، گفت: در این دوره از تمام ظرفیت‌های اطلاعاتی و امنیتی برای شناسایی ظرفیت مدیران دولت سیزدهم قبل از انتخاب استفاده می‌شود.

حسینی تسریع در انتخاب مدیران را انتقادی بجا و درست دانست و بیان کرد: دولت سیزدهم با روحیه جهادی آماده انجام خدمات انقلابی و رسیدگی به امور مختلف است.

او پرهیز از هرگونه تخریب را لازمه پیشبرد اهداف دولت مردمی آقای رئیسی عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه اهداف عالی دولت و نظام در گرو وحدت نیرو‌های انقلابی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان این که در حوزه فرهنگی بسیاری از مطالبات مقام معظم رهبری روی زمین مانده است، افزود: رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت تذکر دادند که وزرا باید با هماهنگی کامل استاندار مدیران کل استانی را انتخاب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مدیریت میدانی حمله سایبری به سیستم توزیع سوخت، اظهار کرد: دولت سیزدهم به همکاری و همراهی مستمر تمام نیرو‌های انقلابی در شرایط وحوزه‌های مختلف نیاز دارد.

معاون رئیس جمهور با بیان این که در‌های سرمایه گذاری در ایران به روی همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز است، افزود: جذب سرمایه‌های اقتصای و انسانی ایران اسلامی که در خارج از کشور مقیم هستند از دیگر برنامه‌های دولت سیزدهم است.

حسینی در ادامه تدوین منشور مبارزه با فساد را یکی از اقدامات ارزشمند در دولت سیزدهم دانست و بیان کرد: مبارزه همه جانبه با هرگونه فساد بدون در نظر گرفتن جایگاه حقیقی و حقوقی افراد لازمه توسعه اهداف دولت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که انتظار از استان دارالعباده و نخبگان یزدی بالاست، تصریح کرد: فرهنگ قنات و قنوت و قناعت باید در کل جامعه نهادینه شود.

حسینی در ادامه با اشاره به ظرفیت گردشگری استان یزد، خاطرنشان کرد: استفاده از این مهم در دستور کار دولت و وزارت میراث فرهنگی است.

وی با بیان این که وزیر آموزش و پرورش طی چند روز آینده معرفی می‌شود، اظهار کرد: برنامه تحولی برای توسعه کشور با هشت هزار ساعت تهیه شده و با رویکرد موضوع محور مسیر‌های توسعه همه جانبه کشور به متولیان امر ابلاغ می‌شود.

معاون رئیس جمهور با بیان این که دولت آماده پذیرش و بررسی تمام نظرات و پیشنهادات نخبگان استان‌ها در حوزه‌های مختلف است، گفت: تقویت برنامه‌های قرآنی در برنامه‌های توسعه دولت با جدیت دنبال می‌شود.

وی در خصوص مطالبه تأمین آب شرب استان یزد نیز، با بیان این‌که شورای عالی آب برای مدیریت و ساماندهی این مهم در کشور تشکیل شده است، گفت: در این زمینه کار‌های جدی در حال انجام است که در دراز مدت تأثیرگذار خواهد بود.
 
حاضران در جلسه در این نشست مباحثی نظیر تسریع در انتصابات جدید، به کارگیری مدیران نخبه بومی در استان، به کارگیری زنان مدیر، لزوم ساماندهی مهاجرت اتباع خارجی، تقویت گردشگری سلامت، اصلاح ساختار آموزش و پرورش، توجه به اقتصاد فناور محور، افزایش اختیارات استانداران در حوزه انتصابات، تامین امنیت خط انتقال آب، جداکردن پارک‌های علم و فناوری از وزارت علوم و تعریف استراتژی انقلابی برای توسعه و تقویت صنعت گردشگری را به عنوان بخشی از مطالبات خود از دولت سیزدهم عنوان کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰.۴°    ۱۱.۷۹°