روابط ناسالم در مجموعه اداری کشور مضر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۷۱۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان سمنان گفت: روابط ناسالم در مجموعه اداری کشور مضر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "سید ابراهیم رئیسی" عصر پنج شنبه در نهمین سفر استانی خود به سمنان گفت: سازمان اداری و روابط سالم ایجاب می‌کند مسوول پاسخگو باشد و از هر نوع روابط ناسالمی به دور باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جلسه شورای اداری استان سمنان گفت: هرگونه معطلی بدون دلیل در انجام کاری برای مردم نا ثواب است. نباید کار امروز را به فردا انداخت.

او با اشاره به اینکه هر نوع رابطه ناسالم اداری، هر گونه معطلی مردم بدون توجیه را ناصحیح می‌دانیم، افزود: مسوولی که نمی‌داند فردا هست یا نیست، باید وظیفه و کار ارباب رجوع را، اگر روند زمان‌بر نبود، همان روز به سرانجام برساند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما کشور انتخابات است، دولت‌ها و مجلس شورای اسلامی و شورا‌های اسلامی شهر با رای مردم انتخاب می‌شوند، افزود: اگر این رفت و آمد‌ها باعث توقف کار مردم شود، مناسب نیست.

وی بیان کرد: برخی قلم‌ها تا سه ماه به بهانه جا به جایی مسوولان سازمانی بین دو دولت بر زمین می‌ماند که شایسته نیست.

رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت همراهی با تولید تا جای ممکن تاکید کرد: هیچ کارگاه و کارخانه‌ای نباید به خاطر مطالبات بانکی تعطیل و کارگران بیکار شوند.

سیدابراهیم رئیسی در سالن هلال احمر این شهر در قالب برنامه‌های نهمین سفر استانی دولت سیزدهم افزود: بانک‌ها برای رسیدن به مطالباتشان نباید واحد‌ها را تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه واحد‌هایی امروز در استان سمنان بازدید شد که فقط یکسال نیاز و مهلت نیاز داشتند تا فعالیتشان رونق بگیرد و بدهی خود را بپردازند، افزود: هیچ بانکی حق ندارد برای پیگیری مطالبات کارگاه و کارخانه‌ای را تعطیل کند، بانک‌ها می‌توانند دنبال مطالبات باشند، ولی تعطیلی کارخانه‌ها خلاف سیاست‌های دولت و کشور است.

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه پیگیری مطالبات بانکی نباید موجب تعطیلی تولید و بیکاری کاگران شود ادامه داد: کارگروهی در کشور و استان‌ها فعال شود برای فعالسازی کارخانه‌هایی که ظرفیت هایشان معطل مانده تا اشتغال ایجاد شود و معاون اول رییس جمهوری نیز در این زمینه نظارت کند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: ۴۰ درصد از ظرفیت کارخانه‌های کشور معطل است که باید ملاحظه شود چرا با وجود زیرساخت کارگران بیکارند و مشکلات اجتماعی ناشی از آن ایجاد می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۴.۹۹°