جشنواره‌ها سفره‌ای برای برگزارکنندگان شده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۷۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۱
یک منتقد سینما معتقد است: اغلب جشنواره‌هایی که در کشور ما برگزار می‌شوند در طول زمان از مخاطب و معنا تهی شده و به سفره ای برای برگزارکنندگان تبدیل می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر قادری منتقد سینما در برنامه شهرفرنگ با بیان اینکه معمولا جشنواره‌ها کارکرد‌های دیگری دارند و عامل اعتباربخشی به کشور‌های برگزارکننده می‌شوند، گفت: من همه رویداد‌های هنری را با مخاطبانشان می‌سنجم و مخاطب دلیل لازم نه کافی برای این رویداد‌ها محسوب می‌شود.

این منتقد سینما ادامه داد: اغلب جشنواره‌هایی که در کشور ما برگزار می‌شوند در طول زمان از مخاطب و معنا تهی و به یک سفره برای برگزارکنندگان تبدیل می‌شوند.

او گفت:، چون این جشنواره‌ها مخاطب ندارند به سمت بی محتواشدن می‌روند و فرقی هم نمی‌کند کدام یک از گروه‌های سینمایی برگزار کننده آن باشد.

قادری تاکید کرد: در حال حاضر بین جشنواره مقاومت و کودک و نوجوان در این زمینه تفاوتی وجود ندارد و این جشنواره‌ها حتی مخاطب هدف خود را هم جذب نمی‌کنند.
 
جلیل اکبری صحت منتقد سینما، دیگر میهمان برنامه در ادامه مشکل جشنواره‌ها را در استفاده نکردن حداکثری از ظرفیت‌های موجود عنوان و تصریح کرد: در سینما عنصر اصلی بر اساس خواسته‌های مخاطب طراحی می‌شود، اما همه کشور‌ها برای اینکه مخاطب چه می‌خواهد مسیری را طی می‌کنند تا مخاطب هرچیزی را نخواهد و برخلاف منافع ملی آن‌ها نباشد؛ آنها به طور غیرمستقیم مخاطب را تربیت می‌کنند.
 
او افزود: اگر جشنواره‌ای فقط منافع یک گروه را تامین می‌کند آیا می‌تواند حذف شود و باید دید فرد حذف کننده چه نفعی از آن خواهد برد؟
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۷.۹۹°