ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های دودزا در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۸۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
طبق آئین‌‎نامه جدید از ابتدای سال آینده تردد موتور سیکلت‌ها و تاکسی‌های کاربراتوری در همه کلانشهر‌های کشور ممنوع خواهد بود و پلیس باید آن‌ها را متوقف کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان این مطلب گفت: در شرایط اضطرار آلودگی هوا، پلیس راهور می‌تواند جلوی تردد خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی و دودزا را بگیرد.

خانم زهره عبادتی در ارتباط با برنامه روی خط خبر افزود: بر اساس تبصره ۳ قانون هوای پاک می‌توانیم در شرایط اضطرار آلودگی هوا یک سری ممنوعیت‌های موقت زمانی و مکانی و نوعی در نظر بگیریم.

وی افزود: این ممنوعیت‌ها بر اساس شرایط نارنجی یا مواقعی که شرایط شاخص کیفیت هوا بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ یعنی ناسالم برای گروه‌های حساس باشد اعمال می‌شود.
 
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: یکی از این ممنوعیت‌ها این است که پلیس راهور جلوی تردد خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی و دود زا را می‌گیرد و بر همین اساس در جلسه‌ای که در روز یازدهم آبان ماه یعنی سه شنبه گذشته تشکیل شد بر روی این موضوع هم تاکید شد و مصوب شد این نوع ممنوعیت‌ها در این شرایط اضطرار اعمال شود.

خانم عبادتی گفت: با توجه به اینکه آئین نامه اجرایی ماده هشت قانون هوای پاک امسال به تصویب رسیده و ابلاغ شده است بر ااین ساس در شهرهای‌های دارای الویت همچون تهران ار ابتدای سال ۱۴۰۱ تردد تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری ممنوع است . 

وی گفت: این قانون به دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری و پلیس راهور ابلاغ شد و انتظار داریم از اکنون اطلاع رسانی و برنامه ریزی‌های لازم انجام بگیرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۳.۹۹°