رنگ سیاه کرونایی در حوزه بالتیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۸۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
روند صعودی سرایت کرونا در سراسر اروپا از شش هفته قبل آغاز شده است و روزانه به طور میانگین ۲۵۰ هزار ابتلا و بیش از ۳۶۰۰ مورد فوتی ثبت می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مقر اروپایی سازمان بهداشت جهانی موج جدید کرونا را در اروپا نگران کننده می‌داند.
بنابر اعلام این سازمان، روند واکسیناسیون در اروپا کند شده است و چنانچه این وضعیت ادامه پیدا کند تا فوریه ۲۰۲۲ یعنی بهمن ۱۴۰۰ نیم میلیون نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

ثبت بالاترین آمار ابتلا در آلمان
آلمان بالاترین رقم ابتلا به کرونا را در دو سال گذشته ثبت کرده است و حالا مقامات بلند پایه بهداشتی در این کشور برای تزریق دوز سوم واکسن برای همه رده‌های سنی توافق کردند.
روند صعودی سرایت کرونا در سراسر اروپا از شش هفته قبل آغاز شده است و روزانه به طور میانگین ۲۵۰ هزار ابتلا و بیش از ۳۶۰۰ مورد فوتی ثبت می‌شود.

اعلام وضعیت سیاه کرونایی در کشور‌های حوزه بالتیک
 افزایش مبتلایان روزانه به کرونا در کشور‌های حوزه دریای بالتیک باعث شد تا نقشه این کشور‌ها سیاه شود.
جواب مثبت یک چهارم آزمایش تشخیص کرونا در استونی در شبانه روز گذشته باعث شد تا کارشناسان هشدار دهند سناریوی سیاهی در انتظار این کشوراست.

رنگ سیاه کرونایی در لیتوانی
در لیتوانی دیگر جمهوری حوزه دریای بالتیک به علت تراکم حداکثری مبتلایان به کرونا نقشه این کشور در تمام مناطق به رنگ سیاه در آمد.
در جمهوری لتونی آمار مبتلایان روزانه اندکی کمتر شده است. طی یک شبانه روز هزار و هشتصد و بیست و چهار نفر به کرونا مبتلا شده و چهل و سه نفر هم جان خود را از دست داده اند. آمار مرگ و میر‌های کرونایی به نسبت جمعیت این کشور در اروپا رتبه نخست را دارد.

تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های استونی
بیمارستان‌های استونی از پذیرش بیماران جدید خودداری می‌کنند و تجهیزات پزشکی جوابگو نیست. به علت کمبود امکانات و کادر درمانی، دولت قصد دارد بخشی از بیماران را به فنلاند اعزام کند.
به موازات همه گیری کرونا در جمهوری‌های حوزه دریای بالتیک، تورم و گرانی روز افزون وضعیت معیشتی را در این جمهوری‌ها بر مردم بسیار سخت کرده است.

اعلام وضعیت هشدار در دانمارک
مقامات بهداشتی دانمارک نسبت به احتمال اشباع شدن ظرفیت بیمارستان‌های این کشور به دلیل افزایش تعداد مبتلایان جدید به کووید ۱۹ ابراز نگرانی کردند. آخرین محدودیت‌های کرونایی در دانمارک یک ماه پیش برچیده شدند.

مدیر آژانس ملی بهداشت دانمارک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به خطر کووید ۱۹، سرماخوردگی و سایر بیماری‌های عفونی، احتمال افزایش تعداد مراجعان به بیمارستان‌ها جدی است. در حال حاضر تعداد بیماران در بیمارستان‌ها خیلی زیاد است و کادر درمان هم تلاش زیادی می‌کند. تحمل کادر درمان پایین آمده است، زیرا از مدت‌ها پیش تحت فشار قرار دارد».

وزارت بهداشت دانمارک قصد دارد باردیگر، کووید ۱۹ را بیماری تهدیدکننده جامعه اعلام کند.

هشدار به آلوده شدن مسافران در ترکیه؛ بی توجهی مردم ترکیه به پروتکل‌های بهداشتی

 در یک سفر چند روزه به اماکن پرجمعیت ترکیه، مانند شهر استانبول، هر گردشگری در صورت عدول از کمترین اصول بهداشتی، قطعا ویروس کرونا را به کشور و جمع خانواده خود، سوغاتی خواهد برد.

با وجود گذر از مرحله نخست واکسیناسیون عمومی کرونا در ترکیه و فراخوان برای دز سوم ویژه کهنسالان و بیماران مزمن، اما همچنان آمار روزانه کرونایی این کشور در سطح ۳۰ هزار مبتلا و بیش از ۲۰۰ قربانی در روز سیر می‌کند.
مسئولین بهداشتی ترکیه گفتند: ۹۰ درصد فوتی‌های کرونا، کسانی هستند که تمایلی به دریافت واکسن نداشته و یا یک دز واکسن دریافت کرده اند.
برخی دیگر از کارشناسان معتقدند: عادی انگاری و رعایت نکردن، کمترین اصول بهداشتی از سوی مردم به ویژه در اماکن پرجمعیت، مهمترین دلیل پایین نیامدن آمار مبتلایان و جانباختگان در این کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۹.۹۹°