سردار جلالی: نقش بانوان دربرابر تهدیدات نوین کلیدی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۸۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در برابر تهدیدات نوین، نقش و جایگاه بانوان کلیدی و محوری است، گفت: خانواده آماده منجر به تشکیل محله آماده، محله آماده منجر به تشکیل شهر آماده و شهر آماده، کشور آماده را تشکیل خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار غلامرضا کاظمی در همایش زنان و پدافند غیرعامل با گرامیداشت یاد شهدای عالی مدافع حرم و وطن از جمله شهیدان همت، بروجردی، زین ‎الدین، سلیمانی، فخری زاده و عبدالله زاده افزود: موضوع زن در انقلاب اسلامی به ویژه در عرصه دفاع بسیار جدی و مطرح است.

وی گفت: در حالی که در تمدن غربی نگاه به زنان با ادعای تساوی حقوق زن و مرد به‌دنبال تضییع حقوق آنان و بهره‌کشی یا به دنبال استفاده ابزاری، تجاری و کالایی از زنان هستند، انقلاب اسلامی بر مبنای کرامت‌بخشی هویت جدیدی برای زنان تعریف کرد.

سردار جلالی با بیان اینکه امروز شکل تهدیدات عوض شده است و قطعا الگو‌های دفاع در برابر تهدیدات نیز باید متحول شود، افزود: امروز جایگاه زن و خانواده از جمله موضوع‌هایی است که دشمن همواره در تهدید‌های خود علیه ملت ایران بر روی آن متمرکز شده است.

وی با تاکید بر اینکه خانواده رکن و اساس جامعه و زیرساخت تولید قدرت ملی است، گفت: هر نوع تحول و تطوری در یک جامعه از خانواده شکل می‌گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه زنان نیز قوام بخش و ستون خانواده اسلامی ایرانی محسوب می‌شوند، افزود: بر همین اساس است که دشمن مهمترین هدف خود را حمله به الگوی زن متعالی اسلامی ایرانی و خانواده قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه یکی از عرصه‌های تهدید که امروز شاهد آن هستیم در عرصه کاهش جمعیت است، گفت: در دنیای امروز، جمعیت جوان و پویا، یکی از مولفه‌های قدرت هر کشور محسوب می‌شود و به دنبال آن کاهش جمعیت تهدیدات در حوزه‌های متنوع را به دنبال خواهد داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°