امیرعبداللهیان: با درایت مقامات ایران و آذربایجان از سوءتفاهمات عبور کردیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۸۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با وزیر خارجه آذربایجان گفت: در ماه‌های اخیر همزمان با بروز برخی سوءتفاهمات، طرف‌هایی که دوست‌دار روابط خوب میان دو کشور نیستند، فعال شده بودند که با درایت مقامات دو کشور از آن عبور کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور و «جیحون بایرامف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، امروز (شنبه، ۱۵ آبان) در یک گفتگوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه آذربایجان در ابتدا جویای حال وزیر امور خارجه کشورمان شد و برای او شفای عاجل طلب کرد.

امیرعبداللهیان با یادآوری برادری و روابط نزدیک میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر همزمان با بروز برخی سوءتفاهمات، طرف‌هایی که دوست‌دار روابط خوب میان دو کشور نیستند، فعال شده بودند که با درایت مقامات دو کشور از آن عبور کردیم. اکنون دو کشور می‌توانیم به سمت گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه حرکت کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با بیان اینکه نباید اجازه داد دیگران از سوءتفاهمات میان دو کشور استفاده کنند، تأکید کرد: هرگونه سوءتفاهمی باید در محیط دوستی و برادری حل و فصل شود و باکو آماده گسترش همه جانبه روابط است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران از فرمت‌های منطقه‌ای از جمله فرمت ۳+۳ قویا حمایت می‌کند و معتقد است که می‌توان مشکلات منطقه‌ای را از طریق ساز و کارهای درون‌منطقه‌ای حل و فصل کرد.

روابط تجاری دوجانبه و تعیین نماینده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور از جمله دیگر موضوعات مورد اشاره در این تماس بود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۸.۹۹°