تمهیدات راهداری برای مقابله با شرایط نامساعد جوی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۸۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، تمهیدات انجام سفر‌های ناوگان عمومی جاده‌ای در شرایط نامساعد جوی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ داریوش باقرجوان اظهار داشت: براساس تمهیدات اعلام شده، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ی استان، با دریافت اطلاعیه‌های صادره از سوی پلیس راه راهور ناجا و مرکز مدیریت راه‌های کشور در خصوص وضعیت تردد و انسداد در محورها، باید این اطلاعات را به تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافر و شرکت‌های حمل و نقل مسافر ارائه دهنده سرویس در مسیر‌های دارای شرایط محدودیت و ممنوعیت تردد، اعلام کنند.
 وی افزود: هماهنگی با سایر ادارات کل استانی مبنی بر فراهم نمودن امکان استقرار ناوگان مسافربری در راه مانده در پایانه‌های شهر‌های واقع در طول مسیر و راهدارخانه‌های واقع در محور و همچنین امکان اسکان موقت مسافران در پایانه‌های مسافری با همکاری سازمان پایانه‌های شهرداری و خدمت رسانی به مسافران از دیگر تمهیدات اتخاذ شده است.
 باقرجوان خاطرنشان کرد: نظارت مستمر بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل مسافر مبنی بر رعایت دقیق و کامل نکات ایمنی و ضوابط موضوعه در عملیات جابه‌جایی مسافران و اعمال کنترل‌های لازم از نظر دارا بودن وسایل و تجهیزات ایمنی، مورد تأکید و اقدام است.
 مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر این سازمان، بیان کرد: در صورت عدم انجام سرویس طبق ماده ۲۲ ضوابط حمل و نقل مسافر، مبلغ بلیت به مسافر استرداد می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۰.۹۹°