افتتاح برج فناوری و نوآوری شماره ۲ دانشگاه امیرکبیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
برج فناوری و نوآوری شماره ۲ دانشگاه صنعتی امیرکبیر (ساختمان پرفسور حسابی) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 برج فناوری شماره ۲ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( ساختمان پرفسور حسابی) در ۹ طبقه و هر طبقه ۲۰۰ متر احداث شده است که متراژ کلی آن ۲ هزار و ۲۰۰ متر است و ۱۵ شرکت فناور در آن مستقر هستند.

سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور در حاشیه افتتاح این برج فناوری در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از تمامی مسئولان که برای تحقق افتتاح این برج زحمت کشیدند، گفت: یکی از مشکلات بزرگی که ما در سطح شهر تهران روبرو هستیم، تأمین فضا برای شرکت‌ها است که دانشگاه امیرکبیر یک حرکت جدی را در حوزه اقتصاد دانش بنیان شروع کردند.

وی افزود: اکنون پنج برج فناوری و نوآوری برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها در دستور کار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: حرکت به سمت تأمین درآمد دانشگاه‌ها از محل شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان آغاز شده است و این مهم باعث می‌شود اتکا دانشگاه‌ها به بودجه‌های دولتی کاهش یابد.

ستاری توضیح داد: این حرکت همچنین باعث می‌شود تا دانشگاه‌ها در محیط اطراف خود و در اقتصاد تأثیرگذار باشند و بتوانند نقشی که باید در زمینه هدایت جامعه در حوزه‌های اقتصادی، اشتغال داشته باشد را محقق کند.

وی ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد اتفاقات خوبی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخحش توسعه اقتصاد دانش بنیان باشیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۹.۹۹°