بررسی جزئیات طرح مدیریت تعارض منافع
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۲۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۵۳ رأی موافق ۶۴ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در مجلس با کلیات طرح مدیریت تعارض منافع موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علی بابایی کارنامی - نماینده مجلس در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با  بیان این که ما هیچ قانونی به نام قانون تعارض منافع نداریم گفت: این طرح مانع ترجیح منافع شخصی بر منافع عمومی و تاثیرات سوء آن می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به کار کارشناسی دقیق با مشارکت نمایندگان مجلس، مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات گفت: ما معتقدیم این طرح ایرادات جدی ندارد اما از پخته تر و کامل تر و حکیمانه تر شدن آن استقبال می کنیم. 

مصطفی طاهری - نماینده مجلس نیز گفت: ما موافق تصویب قانون جدی برای مدیریت تعارض منافع هستیم اما این طرح ایراداتی دارد که باید اصلاح شود.

این نماینده مجلس با بیان این که قانون تعارض منافع از قوانین ریشه ای و مادر است گفت: قانون تعارض منافع باید پیوست همه قوانین دیگر ما هم باشد.

طاهری با بیان این که ما دوست داریم این طرح کم عیب و نقص باشد گفت: این طرح ایرادات جدی دارد از جمله تعارض با قانون اساسی، ابهامات جدی در ساز و کارهای پیشنهادی، ناسازگاری با فرایندهای اجرایی و کاهش قدرت ریسک پذیری مدیران. 

*نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۵۳ رأی موافق ۶۴ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در مجلس با کلیات طرح مدیریت تعارض منافع موافقت کردند.

طبق پیشنهاد کمیسیون اجتماعی و جمعی از نمایندگان مجلس و تأیید هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، این طرح دو شوری شد و جزئیات آن در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و نمایندگان می‌توانند پیشنهادات خود را در مورد جزئیات این طرح ارائه دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۵.۹۹°