نمایش چهارگانه ارتش در رزمایش ذوالفقار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۲۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵
خلاقیت و نوآوری‌های دفاعی از جمله موضوعاتی است که در دومین روز رزمایش مشترک ذوالفقار۱۴۰۰ ارتش برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در ادامه مرحله اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰، پهپاد انتحاری آرش نیروی زمینی ارتش، با طی مسافت طولانی از مبدأ با اصابت به نقطه تعیین شده، دقت پهپاد‌های ایرانی را در صحنه رزم نشان داد.
سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: یگان‌های نیروی زمینی ارتش با اجرای آتش موشکی - توپخانه‌ای هوشمند و نقطه‌زن، بالگرد‌های شکاری هوانیروز و پهپاد‌های رزمی، با راکت‌ها و موشک‌های ایرانی، موفق به تصرف مواضع یگان حمله ور در نقش دشمن شدند.

امیر دریادار سید محمد موسوی با بیان اینکه شب گذشته سامانه بومی مرصاد با هماهنگی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با شلیک موشک، هدف هوایی متخاصم را سرنگون کرد، افزود: یگان‌های توپخانه، زرهی، بالگردی و پهپادی نیروی زمینی ارتش، به اجرای آتش علیه نیرو‌های حمله ور در نقش دشمن پرداختند.

وی گفت: همزمان با پشتیبانی آتش بالگرد‌های شکاری هوانیروز و عملیات جنگ الکترونیک، تاکتیک‌های زمین مسلح و سد موانع نیز اجرا شد و یگان‌های نیروی زمینی ارتش با اجرای آتش موشکی - توپخانه‌ای نقطه‌زن رزمی و بالگرد‌های شکاری هجومی هوانیروز و پهپاد‌های رزمی، از نفوذ نیرو‌های حمله‌ور در نقش دشمن ممانعت و با یورش برق آسا آن‌ها را ناچار به عقب نشینی کردند.
سخنگوی رزمایش دوالفقار ۱۴۰۰ با اشاره به استفاده از توان پهپادی ارتش و بهره برداری گسترده از انواع پهپاد‌های رزمی و شناسایی در این رزمایش عنوان کرد: در این مرحله از رزمایش، از رویکرد جنگ شبکه‌محور استفاده بعمل آمده و کلیه سامانه‌ها مجهز به تجهیزات خودحفاظتی در مقابل جنگ الکترونیکی بودند.
امیر دریادار موسوی افزود: تیزپروازان جوان نیروی هوایی ارتش نیز با جنگنده‌ها و پهپاد‌های رزمی این نیرو، ماموریت پشتیبانی از یگان‌های عمل‌کننده نیروی زمینی را بر عهده داشتند که با استفاده از مهمات و بمب‌های ۲۵۰ پوندی بومی، با موفقیت مورد هدف قرار دادند.

وی تمامی سناریو‌های تعریف شده را بر اساس برآورد‌های اطلاعاتی از تهدید‌های بالقوه و مطابق با واقعیت‌های عرصه نبرد دانست و تاکید کرد: آنچه در این رزمایش اجرا می‌شود تمرین واقعی مقابله با تهدیدات، نقش آفرینی یگان‌ها در قالب نیرو‌های مهاجم و مدافع است و تمام مراحل رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش توسط قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) و ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارزیابی می‌شود.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با اتحاد و برادری، ید واحده و سدی مستحکم در برابر هرگونه تعدی و تجاوز به خاک کشورمان هستند، اظهار داشت: امروز دشمنان ما بهتر از هر کسی می‌دانند که انباشتی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دفاعی برای مقابله با آن‌ها در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده که در صورت هرگونه خطای محاسباتی از سوی آنها، با صحنه‌های غافلگیرکننده‌ای مواجه خواهند شد.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۷۹°    ۱۰.۹۹°