توجه دولت سیزدهم به حوزه فرهنگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۳۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: دولت سیزدهم به‌ رغم مشکلات اقتصادی که دارد، به حوزه فرهنگ همپای حوزه اقتصادی توجه می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسماعیلی با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم در عرصه فرهنگ و هنر، اظهار داشت: با عنایت به برنامه‌های تبیین شده در حوزه فرهنگی در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیاست‌ها و اهداف فرهنگی دولت سیزدهم روشن و فراگیر است. از این رو تمام تلاش ما تا چهارسال آینده این خواهد بود با بکارگیری همه ظرفیت‌ها علاوه بر رفع برخی مشکلات از جمله موضوع بودجه و ... به پیشبرد این سیاست‌ها کمک کنیم.

تدوین قانون برای نظارت بر هزینه‌کرد دستگاه‌های فرهنگی

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به تاکید دولت مبنی بر نظارت کامل بر هزینه‌کرد‌های دستگاه‌های فرهنگی و سایر دستگاه‌های دولتی، از تدوین قانون در آینده نزدیک خبر و ادامه داد: این قانون کمک خواهد کرد تا به جای تصدی گری، هدایت گری به‌وجود بیاید تا مجموعه‌های فعالیت‌های فرهنگی در یک راستا حرکت کنند. این امر باعث می‌شود نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر هزینه‌کرد بودجه فرهنگی دستگاه‌های مختلف به درستی انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس قانون در کمیسیون فرهنگی دولت، به عنوان رکنی برای تحقق اسناد عمل می‌کند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به دستور رئیس جمهور درباره نظارت بر صرف بودجه فرهنگی دستگاه‌های مختلف از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنابر دستور رئیس جمهور، همه بخش‌های دولتی که ساختار و بودجه فرهنگی دارند، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصل می‌شوند تا این نظارت صورت گیرد.

به گفته اسماعیلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه نظارت بر هزینه‌کرد بودجه‌های فرهنگی را برعهده دارد. بر اساس اصل ۱۲۷ قانون اساسی، رئیس جمهور می‌تواند در موارد خاص، برحسب ضرورت با تصویب هیأت وزیران، نماینده یا نمایندگان ویژه با اختیارات مشخص تعیین کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در این موارد، تصمیمات نماینده یا نمایندگان مذکور در حکم تصمیمات رئیس جمهور و هیأت وزیران خواهد بود.

اسماعیلی گفت: شأ‌ن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای سیاست هاست و براساس قانون در کمیسیون فرهنگی دولت به عنوان رکنی برای تحقق اسناد فرهنگی، عمل می‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۶.۹۹°