وزیر تعاون: باید دو میلیون کارآفرین در کشور داشته باشیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۴۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال تعداد کارآفرینان کشور باید از ۴۰۰ هزار نفر به ۲ میلیون نفر برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین گشایش هفته کارآفرینی درباره زیست بوم کارآفرینی گفت: زیست بوم کارآفرینی توانایی ایجاد کسب‌وکار سودآور و پایدار است و بدون کارآفرینی تولید و اشتغال اتفاق نمی‌افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شرایط مطلوب برای فعالیت کارآفرینان در کشور وجود ندارد تا آن‌ها بتوانند عوامل و موانع مورد نیاز را با هم ترکیب کنند و به ایجاد اشتغال برسند، البته این برنامه در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و زمان می‌برد.

عبدالملکی تصریح کرد: نظام اداری کشور به شدت ضد کارآفرینی است و نظام اداری کشور از پایه ضد کارآفرینی شکل می‌گیرد و متاسفانه ساختار‌های معیوب را هنوز در هم نشکسته‌ایم و همان آمریکایی و انگلیسی که شرایط کسب و کار را در کشور خودشان تسهیل کرده در نظام‌های اجرایی که برای ما ایجاد کرده فضا را برای کارآفرینان نامناسب رقم زده است و باید این نظام بروکراتیک اصلاح و تسهیل شود.

وی گفت: از کارآفرینان پشتیبانی می‌کنیم و در دولت سیزدهم جایگاه کارآفرینان متفاوت از گذشته خواهد بود و خواسته‌های آن‌ها را برآورده خواهیم کرد که مسئله تسهیل صدور مجوز‌ها کمک بزرگی به حل مشکلات اداری و بروکراتیک کارآفرینان می‌کند و موانع شروع کار آن‌ها را کنار می‌زند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مصوبه‌های شورای عالی کشور مبنی بر تعامل بیش‌تر حاکمیت با کارآفرینان افزود: توافق‌نامه‌هایی را برای ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل امضا کردیم تا وزارت‌خانه‌ها و نهاد‌های حاکمیتی نظارت و حمایت‌های لازم را انجام دهند تا کارآفرینان حوزه‌های مختلف به ایجاد اشتغال کمک کنند.

وی در ادامه، درباره مهم‌ترین مشوق‌های دولت سیزدهم اظهار کرد: مهم‌ترین مشوق دولت سیزدهم بهبود فضای کسب‌وکار است.

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که با وجود سابقه نه چندان موفق اعزام نیروی کار به کشور‌های دیگر، چرا بار دیگر بحث اعزام نیروی کار به فنلاند مطرح شده است تصریح کرد: از این موضوع با خبر نیستم و باید سوابق آن را بررسی کنم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۹°    ۶.۹۹°