ورود ۱۱۰ اتوبوس نو به تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۹۹۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان خبر داد و گفت: اگر شورای شهر همراهی کند ۶ ماه بعد اتوبوس‌های برقی وارد ناوگان می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمود ترفع" در مراسم رونمایی از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس تک کابین تهران گفت: امیدواریم قرار داد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی با ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی توسط بخش خصوصی نهایی شود. البته قرارداد برای ورود اتوبوس‌های برقی به خط جمهوری – بهارستان منعقد شده، اما نیازمندمصوبه شورا هستیم تا این مساله نهایی شود و اگر شورا همراهی کند ۶ ماه بعد اتوبوس‌های برقی وارد ناوگان می‌شود.

ترفع با بیان این که ۱۷۵ دستگاه اتوبوس تک کابین خریداری شده که امروز در فاز اول ۱۱۰ دستگاه وارد ناوگان شده و به ۱۰ خط اتوبوسرانی در ۱۰ منطقه وارد می‌شود، تصریح کرد: این خطوط بیشترین گلایه شهروندان از نظر کمبود اتوبوس را داشتند و مساله قابل توجه این است که اتوبوس‌های قدیمی که از این ۱۰ خط خارج می‌شوند وارد ۱۷ خط دیگر می‌شوند و با تحویل پارک دوم اتوبوس‌های نو تا یک ماه آینده این پروسه تکرار می‌شود. پس در مجموع با ورود این ۱۷۵ اتوبوس جدید ظرفیت ۵۰ خط اتوبوس در تهران تکمیل می‌شود.
 

۱۱۰ دستگاه اتوبوس درون شهری به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت ملحق شد. این اتوبوس‌ها قابلیت سوار و پیاده شدن معلولان با ویلچر را دارند و تا مسافر به طور کامل سوار یا پیاده نشود قادر به حرکت نیستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۷.۹۹°