بورس تحت تاثیر سیاست‌های اقتصادی دولت است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۰۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بازار بورس در کشور ما بازار مستقلی نیست و تحت تأثیر سیاست‌های اقتصادی دولت در بازار پول و سرمایه است، تا سیاست‌های دولت اصلاح نشود، مشکلات بازار بورس حل نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی و در پایان جلسه بررسی وضعیت بازار بورس با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم به دولت اعتماد و در بورس سرمایه گذاری کردند و جمعیت سهامداران از ۴ تا ۵ میلیون به ۴۰ تا ۵۰ میلیون افزایش یافت.

وی گفت: مردم سرمایه اضافی خود را وارد بورس نکردند بلکه سرمایه‌های ضروری خود را فروختند و به بورس آوردند؛ بنابراین دولت و مجلس در قبال سرمایه‌های مردم در بورس مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بازار بورس در کشور ما بازار مستقلی نیست و تحت تأثیر سیاست‌های اقتصادی دولت در بازار پول و سرمایه است تا سیاست‌های دولت اصلاح نشود، مشکلات بازار بورس حل نمی‌شود. تصمیمات بانک مرکزی، وزارت نفت، وزارت اقتصاد، وزارت کشاورزی در بازار بورس تأثیر گذار است.

قالیباف تصریح کرد: رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد قول داد برنامه‌های اقتصادی روشن خود را به مجلس ارائه خواهد کرد. در آستانه ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ توقع مجلس این است که سیاست‌های اقتصادی دولت به صورت شفاف و روشن اعلام شود.

وی خطاب به خاندوزی وزیر اقتصاد، اظهار داشت: شما فرزند مجلس هستید. امروز سهامداران خُرد انتظار دارند که از سرمایه‌های آن‌ها در بازار بورس حفاظت شود. ثبات در بازار بورس توقع و انتظار ما از وزارت اقتصاد است. نقد شوندگی و شفافیت مطالبه جدی ماست. بازار بورس بازار سرمایه است که باید در راستای رونق تولید و توسعه زیرساخت‌ها برنامه ریزی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم همکاری بانک مرکزی و بازار بورس، اظهار داشت: از رئیس سازمان بورس انتظار داریم نظارت‌ها در این بازار را افزایش دهد. برخی روابط که ناسالم و رانت‌های اطلاعاتی است موجب سود‌های بادآورده برای عده‌ای و ضرر عده‌ای دیگر شده است.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: روشن شدن سیاست‌های اقتصادی دولت، حذف قیمت گذاری‌های دستوری موجب خواهد شد در بورس شاهد رشد باثبات و منطقی باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°