مرگ و میر واکسن زده‌ها ۷۵ درصد کمتر از واکسن نزده‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۰۰۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
عضو کمیته ملی تولید واکسن کرونا گفت: براساس مطالعات جدیدی که در کشور انجام شده است، مرگ و میر و بستری افرادی که واکسن زده اند نسبت به کسانی که از واکسن زدن سرپیچی می‌کنند ۷۵ درصد کمتر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر مصطفی قانعی با بیان اینکه مرگ ناشی از واکسن کرونا در جهان فوق العاده نادر است، افزود: با این وجود مخالفت با واکسن در جمعیت تحصیل نکرده جهان چالشی ایجاد کرده است. وی گفت: مخالفت با واکسن کرونا باعث شده است که بیماری سرخک در امریکا دوباره اوج بگیرد.

دکتر قانعی با اشاره به پیشینه واکسیناسیون افزود: اگر به تاریخ بشریت در زمینه واکسن نگاه کنیم مشاهده می‌کنیم که در برهه‌هایی از زمان بر اثر یک بیماری واگیر مثل طاعون حتی یک شهر خالی از سکنه شده است.

وی، واکسن و آنتی بیوتیک را از جمله محصولات دست ساخته بشر دانست که در طول تاریخ باعث شده است که مردم را از تلفات جدید نجات دهد.

به گفته آقای قانعی بسیاری از بیماری‌ها مانند دیفتری، سیاه سرفه، سرخک و ... با مدد از واکسن و آنتی بیوتیک به کلی ریشه کن شده است.

عضو کمیته ملی تولید واکسن کرونا، واکسن کرونا را هم مستثنی از واکسن‌های قبلی ندانست و گفت: امروزه متخصصان و دانشمندان جهان به طور قطع به این نتیجه رسیده اند که کسانی که خود را در برابر کرونا واکسینه کرده اند مرگ و میر و بستری شدن شان به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

آقای قانعی به هموطنان توصیه کرد: با توجه به آنچه در حال حاضر واکسن کرونا به قدر کافی در کشور موجود است برای حفاظت از خود اعضای خانواده اقدام به واکسن زدن کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: حاکمیت هم باید برای کاهش تلفات بیشتر محدودیت‌ها را برای افرادی که واکسن نمی‌زنند بیشتر کند.

عضو کمیته ملی کشوری کرونا هم با بیان اینکه هیچ تولیدکننده واکسنی ادعای اثربخشی صد درصدی ندارد، گفت: هیچ دارو و واکسنی بدون عارضه نیست و اگر کسی هم مدعی شود که داروی بی عوارض دارد، مطمئن باشید آن دارو هیچ خاصیتی ندارد.

دکتر مسعود یونسیان افزود: معمولاً دارو‌هایی که مجوز می‌گیرند فوایدشان نسبت به عوارض شان بسیار بیشتر است بخصوص دارو‌هایی که برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر تولید می‌شود.

وی درباره کم خطری واکسن کرونا اضافه کرد: به عنوان مثال ما وقتی از عرض خیابان می‌گذریم، درصدی از احتمال تصادف وجود دارد، اما این احتمال باعث نمی‌شود که افراد از خانه خارج شوند.

عضو کمیته ملی کشوری کرونا گفت: در زمینه واکسن کرونا و واکسن‌های دیگر هم شاید درصد کمی خطر وجود داشته باشد، اما جای نگرانی ندارد.

آقای یونسیان درباره بحث واکسن هراسی هم افزود: واکسن هراسی از زمان پیدایش واکسن وجود داشته است و عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف در طول تاریخ در مقابل واکسن‌های تولید شده وجود داشته است.

عضو کمیته ملی کشوری کرونا همچنین با اشاره به اینکه در مقابله با اوج گیری بیماری کرونا نمی‌شود واکسن را حذف کرد، گفت: واکسیناسیون علاوه بر تأثیر بر سلامتی فرد، افراد دیگر جامعه را هم در برابر بیماری ایمن می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۴.۹۹°