عصبانیت صهیونیست ها از عضویت ایران در کمیته تشعشعات اتمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۰۵۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل: رژیم اسرائیل به قوائد و قوانین منع تولید و توسعه و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی پایبند نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مجید روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل پس از عضویت ایران در کمیته تاثیرات تشعشعات اتمی گفت:ایران برای کار علمی این کمیته و اهداف آن اهمیت بسیار قائل است و با توجه به مقاصد صلح آمیز فناوری هسته‌ای در تولید برق و کشاورزی و صنعت و پزشکی؛ نقش این کمیته علمی و ارائه مبانی دقیق برای محافظت از عموم مردم در برابر تشعشعات ضروری است.
روانچی همچنین از تلاش هیات جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و ارتقای کار این کمیته علمی خبر داد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در پاسخ به ادعا‌های واهی نماینده رژیم صهیونیستی که از عضویت ایران در این کمیته عصبانی بود افزود: اسرائیل در طول تاریخ مدام در حال نقض گستاخانه و آشکار صد‌ها قطعنامه تصویب شده سازمان ملل و تجاوزکاری و اشغالگری و جنایات جنگی بوده و هست و این‌ها فراموش شدنی نیست.
روانچی تصریح کرد:اسرائیل به قوائد و قوانین منع تولید و توسعه و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی پایبند نبوده و زرادخانه هایش با توجه به خوی تهدیدگر این رژیم علیه صلح و امنیت جهانی؛ نقش بر هم زدن ثبات ایفاء می‌کند.
روانچی ضمن تقدیر از به عضویت دائم در آمدن کشورمان در کمیته علمی تشعشعات اتمی گفت:جهان باید در برابر اقدامات غیر قانونی اسرائیل و تهدیدات علیه صلح و امنیت منطقه‌ای هوشیاری کامل داشته باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°