تجلیل از حماسه‌ سازان نیروی دریایی سپاه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 07 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۰۷۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
فرمانده کل سپاه از حماسه‌ سازان نیروی دریایی سپاه در مواجهه با ناوگان جنگی ارتش تروریست امریکا در دریای عمان قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سلامی با تمجید از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه در مواجهه با ناوگان جنگی ارتش تروریست امریکا در دریای عمان تاکید کرد: رفتار شما حرفه‌ای بود و با تسلط و هوشیاری خود نشان دادید ابهت دشمن پوشالی است و تنها جنبه هندسی دارد.

در پی اقدام به موقع و مقتدرانه دریادلان جان بر کف سپاه در شکست عملیات ارتش تروریستی امریکا برای حمایت از سرقت نفت ایران در دریای عمان؛ امروز(چهارشنبه) حماسه‌سازان این رخداد باشکوه و تاریخی، همراه با سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولان این نیرو با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سلامی فرمانده کل سپاه دیدار  و از آنان تجلیل به عمل آمد.

سرلشکر سلامی در این دیدار با اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام گفت: شما با خلق این حماسه بزرگ زبان ما و ملت ایران برای تحقیر هیمنه خودساخته امپراطوری در حال زوال و احتضار رژیم تروریستی امریکا را گشوده‌تر و قوی‌تر کردید و توانستید زیبایی غلبه فئه قلیله بر فئه کثیره(گروهی اندک بر گروهی زیاد) را در متن و بطن یک واقعه کم نظیر ترسیم کنید.

وی افزود: این پیروزی بزرگ هرچند به لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار گسترده عمل کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شخصیت کشور‌ها و ملت‌ها به رخداد‌ها و ایام خاص تاریخی آن شناخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام را یوم الله‌ها ساخته اند؛ میلاد و هجرت پیامبر، عید سعید قربان، نبرد‌های بدر، حنین، خیبر، احد و جنگ‌های امام حسن مجتبی(ع) با سپاه شام و به ویژه عمیق‌ترین رویداد تاریخ بشر عاشورای ۶۱ هجری که توصیف کننده اسلام و امت اسلامی است، نشان می‌دهد اسلام میدان نبردی جز مصاف با مستکبران و ظالمان ندارد، هرچند همواره مسلمانان نسبت به مستکبران در عده و عُده حداقلی بوده‌اند، اما با سلاح جهاد و شهادت بسیاری از قدرت‌ها را تسلیم و مقهور عظمت خود ساخته‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: تاریخ انقلاب را هم مانند تاریخ اسلام با یوم الله‌ها ساخته اند و یوم الله ۱۷ ربیع که از این پس حماسه دریادلان سپاه در مواجهه با آمریکایی‌ها بر پیشانی آن می‌درخشد، در امتداد ۱۵ خرداد، ۱۳ آبان، ۹ دی، سوم‌خرداد، ۲۲ بهمن و... از یوم الله‌های فراموش ناشدنی و افتخار آمیز این سرزمین به شمار خواهد رفت.
 
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه یوم الله ۱۷ ربیع، شخصیت و هویت ایران عزیز را می‌سازد، یادآور شد: روز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، روز توقیف کشتی و دستگیری تفنگداران متجاوز انگلیسی، روز انهدام پهپاد پیشرفته جاسوسی و راهبردی گلوبال‌هاوک آمریکا هم در زمره یوم الله‌ها و رخداد‌های تراز بین المللی قرار دارد، که در سایه الطاف الهی رقم خورد و در تاریخ افتخارات ایران اسلامی جاودانه خواهد ماند.

سرلشکر سلامی برخی اتفاق‌ها و رویداد‌های بزرگتر را که در زمان مقتضی بیان و رسانه‌ای خواهد شد، از دیگر یوم الله‌ها و رخداد‌های افتخارآمیز، غرور آفرین و تاریخ ساز برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: در ماجرای اخیر و در صحنه شکوهمند اقدام جان بر کفان شجاع نیروی دریایی سپاه در تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران پیش‌بینی دخالت امریکایی‌ها را کرده بودیم، لذا با سناریو و آمادگی‌های لازم وارد ماجرا شدیم.

وی آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق العاده بزرگمردان نیروی دریایی سپاه برابر امریکایی‌ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ‌های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می‌رسید، اما این بزرگی صرفاً جنبه هندسی دارد و در این نابرابری‌ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت ساز می‌باشد و جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه‌ای و منطقی و به دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناو‌های جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.

فرمانده کل سپاه کیفیت و آرایش نیرو‌های سپاه و امریکایی‌ها در این مواجهه دریایی را گزاره‌ای دانست که دنیا آن را به خوبی درک و با تجزیه و تحلیل آن بیش از پیش به قدرت پاسداران انقلاب پی برده است.

سرلشکر سلامی افزود: من از رفتار حرفه‌ای شما تشکر می‌کنم که به دور از احساسات برابر دشمن، آرایش مناسب، مطمئن و هوشیارانه گرفتید و با تسلط و تفوق روحی به آن‌ها فهماندید که آماده هر گونه واکنشی هستید.

وی عمل رزمندگان حماسه ساز دریایی سپاه را که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و امریکایی‌ها را وادار به عقب نشینی و ترک صحنه کرد، قابل تحسین قلمداد و تاکید کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه سازی کشتی نفتکش در مسیر آب‌های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز، بسیار موفق و به موقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی، مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیرو‌ها را برجسته می‌سازد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر امریکایی‌ها در این ماجرا ذره‌ای توفیق برای خود قائل بودند، فیلم آن را منتشر می‌کردند، افزود: معتقدم این کار الهی بود و این پیام را یادآوری کرد که مردم ایران نمی‌توانند شکست پذیر باشند.

سرلشکر سلامی در پایان با تجلیل و سپاس از رشادت، شجاعت، اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان نیروی دریایی سپاه و تبریک این دستاورد بزرگ به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، ملت رشید و انقلابی ایران و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو‌های مسلح کشور تاکید کرد: ما باید خیلی قدرتمند باشیم؛ تصمیمات و اراده‌ها مهم و راهگشا هستند؛ ایمان نیرو‌ها را باید قدر بدانیم و بایستی تمامی همت و تلاش خود برای حفظ خویشتن داری و صلابت در مواجهه با حوادث بزرگ را به اذن الله به کار گیریم.

در ابتدای مراسم نیز سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشریح روند اجرای مأموریت تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران در دریای عمان و نحوه رویارویی با ناو‌ها و شناور‌های ارتش رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا که برای حمایت از سارقان دریایی وارد صحنه شده بودند، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها و تمهیدات به عمل آمده ما خود را برای اجرای مأموریت بزرگ آماده کرده بودیم.

وی افزود: پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و رصد دقیق و مستمر هنگامی که نفتکش حامل نفت سرقت شده ایران در حدود ۴۰ مایلی مقابل ساحل جاسک و در آب‌های بین المللی قرار داشت، یگان‌های منتخب، عملیات تصرف و انتقال نفتکش به آب‌های سرزمینی و ساحل کشورمان را آغاز کردند.

دریادار تنگسیری با اشاره به اقدام امریکایی‌ها در رصد این نفتکش و نیز تحرک یگان‌های عملیاتی نیرو خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات هلی برن و استقرار دریادلان سپاه روی عرشه کشتی؛ ناو‌های آمریکایی به صحنه نزدیک و در اطراف نفتکش آرایش جنگی گرفتند و با پرواز پهپاد‌ها و بالگرد هایشان برای جلوگیری از اجرای مأموریت ما در حمایت از سارقان نفت در دو نوبت به انجام عملیات پرداختند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها پس از ناکامی در مرحله اول که با استفاده از دو ناوشکن انجام شد؛ در مرحله دوم با وارد ساختن سه فروند شناور دیگر به صحنه تلاش کردند تا بتوانند با ایجاد وحشت بین نیرو‌های ما، شرایط را به نفع خود تغییر دهند، اما با لطف و عنایت الهی و هوشمندی، صلابت، اقتدار و شجاعت فرزندان ملت ایران طرفی نبستند و با پذیرش شکست مجبور به عقب نشینی و ترک صحنه شدند.

وی در واکنش به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ما تنها نظاره‌گر ماجرا بودیم، تاکید کرد: این یک دروغ بزرگ است؛ تصاویر منتشر شده به خوبی و به طور گویا و انکارناپذیر صحنه مواجهه را ترسیم کرده است، فاصله ناو‌های امریکایی با شناور‌ها و نیرو‌های ما به کمتر از ۳۰ متر رسیده بود. اگر قرار آن‌ها بر نظارت بود می‌توانستند از فواصل دورتر یا حتی با بکارگیری هواپیما‌ها و پهپاد‌ها این کار را انجام دهند؛ بنابراین گزارش؛ نفتکش توقیف شده ساتیس پس از تخلیه نفت  ایران، در بندرعباس، با حکم قضایی آزاد شد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۸۴°    ۵.۷۹°