طرح حمایت از معیشت مرزنشینان برای مبارزه با قاچاق کالا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۱۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: تمام درآمدهای حاصل از اجرای طرح حمایت از معیشت مرزنشینان در همان مناطق هزینه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیرمحمد پرهام‌فر - مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اعلام این مطلب گفت: ۳۰ درصد منافع حاصل از اجرای طرح، برای پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق مرزی و ۳۰ درصد برای تقویت اشتغال مناطق و ۴۰ درصد هم برای تجهیز بنادر هزینه خواهد شد.

پرهام فر در خصوص برآورد حجم قاچاق از طریق مرز‌ها گفت: از کل رویه‌های قاچاق مرزی، بین ۴ تا ۵ میلیارد دلار قاچاق صورت می‌گیرد.

مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: نگاه ما به مرز تا کنون تهدید محور بوده درحالی که باید فرصت محور باشد.

این مسئول همچنین با اشاره به محور‌های دهگانه طرح و بخشی از آن که مربوط به ایجاد زیرساخت های لازم است گفت: در این طرح جنبه واردات به تنهایی دیده نشده بلکه باید کاری کنیم که تجارت مرزی در قالب صادرات هم خودش را نشان بدهد و واردات هم باید وارداتی باشد که به نفع تولید باشد.

محمدی‌فر - کارشناس تجارت و مسئل اقتصادی هم گفت: در حوزه مبادلات مرزی برای موفقیت هر طرح باید همزمان به دو چالش اقتصاد ملی و محلی توجه کرد و برای هردوی این‌ها برنامه داشت.

این کارشناس گفت: حتما مردم مناطق مرزی باید آثار مبارزه با قاچاق را ببینند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°