آغاز تست بالینی واکسن برکت روی نوجوانان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۲۰۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
عضو کمیته علمی کشوری کووید - ۱۹ گفت: مجوز انجام تست بالینی واکسن"کوو ایران برکت" روی کودکان ۱۲ تا ۱۸ ساله صادر شده و مرحله اول آن هفته آینده آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محرز متخصص عفونی و محقق اصلی واکسن کوو ایران برکت، تعداد داوطلبان مرحله اول کارآزمایی بالینی این واکسن را حدود ۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: نصف داوطلبان این مرحله واکسن برکت و نصف دیگر هم واکسن سینوفارم دریافت می‌کنند.

محرز با اشاره به اینکه در مراحل اول و دوم تست بالینی واکسن، مصون بودن و ایمنی زایی به اثبات می‌رسد، گفت: با توجه به اینکه سه مرحله تست بالینی واکسن روی افراد بالاتر از ۱۸ سال انجام شده و ایمنی زایی و موثر بودن آن ثابت شده، مرحله اول و دوم تست بالینی کودکان پیشنهاد شده که این مراحل انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کودکان کمتر از ۱۲ سال نیز کارآزمایی بالینی انجام می‌شود، گفت: در مرحله اول کودکان بین ۱۲ تا ۱۸ سال وارد این طرح مطالعاتی می‌شوند و در صورت موفقیت آمیز بودن طرح، کودکان ۶ تا ۱۲ سال هم وارد مطالعه خواهند شد.

محقق اصلی واکسن کوو ایران برکت ادامه داد: ما هم بر اساس روال موجود در دنیا و رعایت استاندارد‌های بین المللی، تست‌های بالینی روی کودکان را آغاز خواهیم کرد تا کودکان ما هم بتوانند با آرامش سر کلاس درس حاضر شوند.
 
مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" پنجم اردیبهشت امسال در هتل ارم تهران آغاز و طی آن این واکسن به سه داوطلب، دکتر مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی، شهریاری نماینده مردم سیستان و بلوچستان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و امیرزرگر ایمونولوژیست و استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران تزریق شد.

فاز سوم مطالعه بالینی نیز روی جمعیت ۲۰ هزار نفری در ۶ شهر انجام شد. این واکسن خرداد امسال مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرد و در حال حاضر یکی از واکسن‌های مورد استفاده در واکسیناسیون عمومی کشور است.

دکتر محمدی مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد که تاکنون ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار عدد واکسن تولید داخل کرونا را تحویل گرفته‌ایم که از این تعداد ١٠ میلیون و ١١٠ هزار دز آن مربوط به شرکت شفا فارمد و واکسن برکت، یک میلیون و ١٩۵ هزار دز مربوط به پاستوکووک(انستیتو پاستور ایران) و یک میلیون ٨٨٩ هزار دز واکسن مربوط نیز به اسپایکوژن(سیناژن) بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۷۹°    ۵.۹۹°