شرایط جدید مشارکت مجردها در نهضت مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۸۳۰۲۱۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال هم در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود زاده با بیان اینکه تهرانی‌ها فقط می‌توانند در شهر‌های جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی در قالب نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند، افزود: امکان ثبت نام تهرانی‌ها در شهر‌های جدید فراهم که البته پردیس در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت داده نشده است.

وی ادامه داد: در شهر جدید پردیس ظرفیت جدید وجود ندارد و فقط توانستیم در دوره اول ثبت نام مسکن ملی در این شهر متقاضی بپذیریم. امکان ثبت نام اکنون فقط در شهر‌های جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی فراهم است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: خبر خوب این است که مبلغ تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن را علاوه بر اینکه به متقاضیان در شهر‌های جدید تخصیص می‌دهیم، به صورت خود مالک هم پرداخت می‌کنیم.

وی توضیح داد: یعنی اگر قصد خرید واحد مسکونی در تهران را داشته باشید همین مقدار تسهیلات به پروژه‌های درحال ساخت نیز واگذار و خریداران می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

به گفته معاون وزیر راه، «خودمالک» یعنی تسهیلات برای ساخت به سازنده داده می‌شود و به نام خریدار فروش اقساطی می‌شود. بر این اساس علاوه بر انبوه سازان، سازندگان در بافت فرسوده و سایر بافت‌های شهری نیز این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

محمودزاده افزود: برای دریافت تسهیلات جدید مسکن لازم نیست که حتما ساخت‌و ساز در شهر‌های جدید باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تدبیری که اندیشیده شده است بخش زیادی از متقاضیان مسکن در داخل بافت شهر‌ها هم می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از تسهیلات ۴۵۰ میلیونی شروع به ساخت و ساز کنند.

مجرد‌های جدیدی که امکان ثبت نام در طرح مسکن را دارند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرساری هم چنین درباره امکان ثبت نام گروه‌های جدید مجرد در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: با موافقت هئیت دولت مردان مجرد بالای ۴۵ سال هم می‌توانند در سامانه «ثمن» ثبت نام کنند.

وی توضیح داد: با این حال ثبت نام برای سایر مجرد‌ها مشروط است، به این شکل که سایر مجرد‌ها اکنون می‌توانند در طرح نهضت ملی ثبت نام کنند، اما هنگام تحویل واحد مسکونی حتما باید متاهل باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: ۵ گروه شامل خانم‌های بالای ۳۵، افراد دارای معلولیت بالای ۲۰، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، بدون داشتن شرط تاهل می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.

قرار است ۴ میلیون واحد مسکونی در مدت ۴ سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود که اکنون مراحل ثبت‌نام آن در حال انجام است.

عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان‌ماه در بیشتر استان‌ها آغاز شده است. تاکنون بیش از یک میلیون نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه «ثمن» ثبت‌نام کرده‌اند. سقف تسهیلات جدید مسکن برای شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، کلان‌شهر‌های بالای یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون، مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون و شهر‌های کوچک و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۷.۹۹°