فرهنگ و هنر متعلق به تمام مردم ایران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۲۷۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه گسترش فضای فرهنگی و هنری به نسبت مساوی در کشور از اولویت‌های این دوره وزارتخانه است، از «راه‌اندازی دفتر ویژه مناطق محروم» خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسماعیلی با اشاره به برنامه‌ها و تاکید دولت سیزدهم بر موضوع «نهادینه شدن عدالت فرهنگی» در سراسر کشور، اظهار داشت: در ابتدای ورودم به وزارتخانه در نشستی با معاون جدید توسعه مدیریت و منابع تاکید کردم موضوع راه اندازی دفتر ویژه مناطق محروم در دستور کار قرار گرفته و در این خصوص نظرها، پیشنهادات و راهکار‌های مناسب را برای برنامه ریزی، جمع بندی و ارائه کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که فرهنگ و هنر متعلق به تمام مردم ایران است و نباید به عده‌ای خاص محدود شود، خاطر نشان کرد: ما آمده‌ایم تا عدالت فرهنگی را در سراسر کشور برقرار کرده و عدالت فرهنگی را در جامعه گسترش دهیم.

استان‌های کم‌برخوردار از عدالت فرهنگی نیازمند اهتمام بیشترند

اسماعیلی ادامه داد: معتقدم امروز این چیزی که از فرهنگ و هنر ایرانی در حال بازنمایی است نباید محدود به تهران باشد بلکه به نقاط مختلف کشور تعلق دارد از این رو تصویر فرهنگی و هنری که در مناطق خاص پایتخت می‌بینیم، تصویری از تمام کشور نیست.

وی با یادآوری اینکه در حوزه هنر‌های نمایشی در استان‌ها کم و بیش عدالت رعایت شده، ولی حوزه‌های دیگر فرهنگ و هنر کمتر مورد اهتمام بوده است، گفت: امروز استان‌ها و مناطق کم برخوردار نیازمند رسیدگی و توجه بیشتری هستند تا «عدالت فرهنگی» به نحو شایسته ومطلوب در آن‌ها دیده و لحاظ شود.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در ادامه به فرهنگ و هنر غنی ایرانی-اسلامی و از طرفی وجود ظرفیت‌ها واستعداد‌های فراوان در استان‌های کشور اشاره کرد و افزود: استان‌هایی همچون خراسان بزرگ، سیستان و بلوچستان، هرمزگان که مهد تمدنی ایران اسلامی به شمار می‌آیند باید بیشتر مورد توجه عدالت فرهنگی قرار گیرند.

عضو کابینه دولت سیزدهم تاکید کرد: تلاش ما این است که در چهارساله این دولت مردمی و این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای فرهنگی و هنری را در تمام نقاط کشور به یک نسبت مساوی پوشش دهیم.

با نمایندگان مجلس به ویژه در استان‌ها ارتباط و تعامل خوبی داریم و مسائل و مشکلات را دنبال می‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا جایی که بتواند به بخش اصلی حوزه حمایتی و نظارت در خصوص موضوع «عدالت فرهنگی» اهتمام خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: دو معاونت توسعه مدیریت و منابع و همچنین پارلمانی، حقوقی و امور استان‌ها را موظف کردم بخش اصلی نیاز‌های ساختاری و نیاز‌های زیر ساختی استانی و شهرستانی را احصا کرده و کمبود‌ها را در قالب یک بسته آماده کنند، تا انشاالله با نگاه ویژه‌ای که رئیس جمهوری دارند، بتوانیم در بودجه ۱۴۰۱ حداقل زیر ساخت‌های لازم را برای همه مناطق کشور تامین کنیم تا بخشی از عدالت فرهنگی مد نظر و جزو برنامه‌های اصلی و اولویتی ما در ۴ ساله آینده تحقق یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۴.۹۹°