تشدید برخورد پلیس با «پلاک مخدوش‌ها»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۲۸۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
جانشین پلیس راهور پایتخت از تشدید برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک از امروز شنبه، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ موسوی پور تصریح کرد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرکس در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری تغییری ایجاد یا پلاک وسیله دیگری را به آن الصاق کند به حبس از شش ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.

وی گفت: در طرح برخورد با تخلفات پوشش پلاک، ضمن توقیف وسیله نقلیه، پرونده قضایی تشکیل و به دادسرا معرفی می‌شود.

سرهنگ موسوی پور خاطرنشان کرد: پلیس راهور تهران بزرگ مأموریت دارد با استقرار در مبادی ورودی طرح کاهش آلودگی هوا و در هنگام شب در بحث تردد‌های شبانه ضمن شناسایی متخلفین (پوشش و مخدوشی پلاک) و رانندگانی که اقدام به دستکاری پلاک وسیله نقلیه کرده برای اعمال قانون یا معرفی به مراجع قضایی اقدام کنند.

وی افزود: برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک از مطالبات اجتماعی شهروندان است که پلیس راهور تهران بزرگ آن را پیگیری می‌کند.

سرهنگ موسوی پور تصریح کرد: تخلفات ناخوانا بودن پلاک، تخلفات تغییر محل نصب پلاک، تخلفات تردد با پلاک اعزام به تعمیرگاه بعد از مهلت زمانی تعیین شده، تخلفات پوشش پلاک، تخلفات مخدوشی (دستکاری ارقام)، ضمن اعمال قانون بر حسب تخلف رانندگان متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: مخدوشی پلاک و یا تغییر در ارقام پلاک جرم محسوب شده و برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی از ۶ ماه تا یک سال حبس برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هر راننده‌ای که به هر نحوی بحث پوشش پلاک را انجام می‌دهد ممکن است وارد محدوده طرح ترافیک یا کاهش آلودگی هوا شده یا از محدودیت‌های شبانه عبور کرده و با سرعت غیرمجاز حرکت و یا از چراغ قرمز رد شود.

سرهنگ موسوی پور گفت: این طرح از امروز شنبه، در سطح معابر و بزرگراه‌های شهر تهران تشدید شده و رانندگان به این موضوع توجه داشته باشند که تخلفات آنان هم از دوربین‌های نظارتی و کنترل ترافیک و همچنین تیم‌های مستقر در این طرح رصد و برخورد شده و ضمن اعمال قانون در صورت رویت تخلف دستکاری در ارقام پلاک وسیله نقلیه رانندگان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۶.۹۹°