دستبند پلیس فرودگاه بر دستان ۱۸ سارق خارجی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۳۰۲۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا از دستگیری سارقان ارز‌های مسافران در پرواز‌های خارجی توسط پلیس فرودگاه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سرهنگ محسن عقیلی گفت: با شکایت تعدادی از مسافران پرواز‌های ورودی به کشور مبنی بر سرقت ارز در داخل هواپیما، دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) قرار گرفت.
 وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد همه سرقت‌ها از وسایل شخصی همراه مسافران که داخل «هِدرَک» (محفظه بالای سر مسافران) جانمایی شده بود با یک شگرد خاص انجام و به جای ارز‌های سرقتی دستمال کاغذی و یا تعداد محدودی یک دلاری جایگزین شده است.
 
دستبند پلیس فرودگاه بر دستان ۱۸ سارق خارجی
 
 سرهنگ عقیلی ادامه داد: با مراقبت‌های چهار ماهه و تحقیق میدانی انجام شده و بررسی فهرست مسافران پرواز‌های خارجی از مبدا کشور‌های مختلف به ایران، تعداد ۳۰ سارق چینیِ کثیرالسفر که حین پرواز و مقابل چشم مسافران اقدام به جابجایی وسایل شخصی و سرقت ارز‌ها می‌کردند و بلافاصله با اولین پرواز نیز از ایران خارج می‌شدند توسط پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) شناسایی شدند.
 فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا گفت: تا کنون در این خصوص تعداد ۱۸ مسافر تبعه چین که به این شیوه اقدام به سرقت ارز‌های مسافران می‌کردند در پرواز‌های خارجی ورودی به ایران شناسایی و با ارائه گزارش و مستندات به مقام قضائی دستور جلب این افراد صادر که پس از دستگیری از وسایل همراه آنان مقدار قابل توجهی ارز یک دلاری و دستمال کاغذی کشف و در بازجویی همه سارقان به بزه خود اعتراف کردند.
 
دستبند پلیس فرودگاه بر دستان ۱۸ سارق خارجی
 
 سرهنگ عقیلی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط این پلیس، اکثر مسافران ارز‌های سرقتی خود را پس گرفتند و حسب هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی همه این سارقان به ایران ممنوع الورود شده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۴.۴۱°    -۰.۰۱°