روند صدور سند برای اراضی کشاورزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 11 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۳۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
مدیرکل مهندسی و حدنگاری سازمان امور اراضی کشور گفت: برای سنددار کردن اراضی ابتدا باید اختلاف‌های مالکیتی اراضی دولتی با مردم را حل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 رضا جباران، مدیرکل مهندسی و حدنگاری سازمان امور اراضی کشور با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" گفت: ۱۸.۷ میلیون هکتار زمین کشاورزی در کشور وجود دارد که حدود ۱۴ میلیون هکتار آن در حال حاضر زیرکشت است.

وی افزود: با اصلاحات ارضی در کشور بیشتر زمین‌ها دارای سند تک برگ یا سند مادر شدند.

مدیرکل مهندسی و حدنگاری سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: از سطح ۱۸.۷ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد آنها فاقد سند مالکیت هستند.


جباران بیان کرد: سنددار کردن و هوشمندسازی زمین‌های کشاورزی هدف راهبردی وزارت جهاد کشاورزی است.


مدیرکل مهندسی و حدنگاری سازمان امور اراضی کشور گفت: برای سنددار کردن اراضی ابتدا باید اختلاف‌های مالکیتی اراضی دولتی با مردم را حل کنیم.
 
وی تصریح کرد: تمام سطح ۱۸.۷ میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور مشمول ماده (۵۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و رفع تداخلات می‌شود.
 
 
جباران گفت: از سطح ۱۸.۷ میلیون هکتار اراضی کشاورزی کشور برای حدود ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار با شرکت‌های مشاوره قرارداد منعقد کرده‌ایم که از این سطح تاکنون برای ۴ میلیون هکتار اراضی نقشه تولید شده است و به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تحویل داده‌ایم.

 
رمضانعلی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران گفت: استفاده از سرویس تعیین هویت مکانی و تعیین کد پستی اراضی در امور زمین از یکسو در ایجاد شفافیت و جلوگیری از فساد، رانت‌خواری و زمین‌خواری موثر است و از سوی دیگر اهداف دولت الکترونیک را تحقق می‌بخشد.

 
وی با اشاره به ساز و کار صدور کد پستی برای زمین‌های کشاورزی بیان کرد: به محض آنکه نقشه‌ها از امور اراضی به شرکت ملی پست انتقال داده شوند، کار کدگذاری را آغاز خواهیم کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۹.۹۹°