افزایش خوابگاه‌های متاهلی در دستور کار وزارت علوم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۳۵۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
رئیس سازمان امور دانشجویان، افزایش خوابگاه متاهلی را سیاست وزارت علوم در دولت جدید دانست و گفت: در بودجه ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها ملزم به ایجاد خوابگاه متاهلی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای هاشم داداش پور با اشاره به خوابگاه‌های متاهلی افزود: بودجه سال ۱۴۰۰ در راستای افزایش تاهل دانشجویی، دانشگاه‌ها را به ایجاد خوابگاه‌های متاهلی ملزم کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه این اتفاق تاکنون نیفتاده است، بنابراین ما سعی می‌کنیم از این فرصت استفاده کنیم و تعداد زیادی از خوابگاه‌های متاهلی را به اندازه نیاز، منابع مالی و ظرفیتی که در دانشگاه‌ها داریم، تامین کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره تعداد خوابگاه‌های متاهلی گفت: تعداد خوابگاه‌های متاهلی حدود هزار و ۱۰۰ واحد خوابگاهی است که عدد بالایی نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست وزارت علوم مبنی بر افزایش تحصیلات تکمیلی هم اکنون تعداد خوابگاه‌های متاهلی در کشور محدود است بنابراین متناسب با این سیاست‌ها نتوانستیم افزایش خوابگاه‌های متاهلی را داشته باشیم.

داداش پور افزایش میانگین سنی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را واقعیت توصیف کرد و اظهار داشت: متاسفانه دانشگاه‌ها خودشان را با این شرایط تطبیق نداده اند و اکنون در تلاشیم تا این محدودیت‌ها را جبران کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: از خیران و مجموعه‌های علاقه‌مند دعوت می‌شود تا در نهضت خوابگاه متاهلی که آغاز شده است و تا چهار سال آینده ادامه خواهد یافت کمک کنند.

داداش‌پور با بیان اینکه افزایش و ارتقای خوابگاه‌های دانشجویی مورد توجه و از برنامه هاست، گفت: با توجه به درجه بندی خوابگاه‌ها در تلاش هستیم تا خوابگاه‌ها را به سمت کیفیت بهتر پیش ببریم و ایمنی آن‌ها را به حد مطلوب برسانیم.

اخیرا نیز در راستای ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی جلسه‌ای با حضور وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۷۹°    ۸.۹۹°