نکات ایمنی برای استفاده از وسایل گرمایشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 18 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۳۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
کارشناس آتش نشانی گفت: نصب بخاری در اتاق‌های کمتر از ۱۲ متر مربع و اتاق‌های دارای حمام به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای بهرام عباسی کارشناس آتش نشانی در ارتباط با برنامه روی خط خبر با اعلام آماری از فوتی‌های گاز گرفتگی در استان تهران طی دو سال افزود: بر اساس آمار پزشکی قانونی استان تهران در سال ۱۳۹۸، ۱۳۶ فوتی بر اثر استنشاق گاز منواکسید کربن ثبت شد که این آمار در سال ۱۳۹۹ به ۱۸۹ نفر افزایش یافت که نشان دهنده افزایش ۳۶ درصدی فوتی‌های گازگرفتگی در استان در طی یک سال است.

کارشناس آتش نشانی این آمار را نشان دهنده ضرورت توجه ویژه به آموزش به کارگیری وسایل گرمایشی به ویژه در منازل دانست و نکاتی را در این خصوص یاد آور شد.

آقای بهرامی یکی از خطرات را استفاده از لوله‌های آکاردئونی که مناسب هود است به عنوان دودکش در بخاری‌های گازی عنوان کرد و گفت: این لوله‌ها به خوبی محکم نمی‌شوند و استحکام لازم را هم در برابر ضربات ندارند و از مکان خود جابجا می‌شوند و می‌توانند خطر گار گرفتگی را در پی داشته باشند.

کارشناس آتش نشانی خطر دیگر را قرار دادن لوله دودکش در داخل شومینه عنوان کرد و گفت: این امر اصولی نیست و می‌تواند منجر به بازگشت گاز به داخل منزل شود.

آقای بهرامی خطر دیگر راه هم استفاده از وسایل گرمایشی بدون دودکش در داخل منازل یا محیط‌های کم تردد و بسته عنوان کرد و گفت: این وسایل تنها مناسب مکان‌های پرتردد که هوا در آن‌ها جریان دارد است.
 

عباسی، همچنین تاکید کرد: نصب شومینه به دلیل مصرف بالای اکسیژن، در فضای کمتر از ۱۰۰ متر مربع توصیه نمی‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳.۷۹°    ۶.۹۹°