حمله هکرها به سیستم ایمیل اف بی آی آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۸۳۰۴۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۰
یک گروه از هکر‌ها توانستند با نفوذ بر سیستم ایمیل خارجی اداره تحقیقات فدرال (FBI) آمریکا برای بیش از ۱۰۰ هزار حساب کاربری هرزنامه ارسال کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 براساس گزارش مرکز (Spamhaus Project) که مسئولیت نظارت بر ایمیل‌ها را دارد، وب سیایت ایمیل پلیس اف بی آی مورد حمله سایبری هکر‌ها قرار گرفت.

واشنگتن پست با انتشار خبر حمله سایبری گزارش داد که این نفوذ سایبری نشان از ضعف و خرابی امنیت سایبری و آسیب پذیری سیستم ایمیلی آمریکا در برابر حملات هکر‌ها است.

براساس این گزارش، سیستم مورد نفوذ قرار گرفته سروری بوده است که توسط پرسنل پلیس اف بی آی برای برقراری ارتباط اطلاعات طبقه بندی نشده خارج از سازمان استفاده قرار می‌گرفته است.

پلیس اف بی آی نیز در بیانیه‌ای تایید کرد که شخصی ایمیل‌های جعلی را از سرور سازمانی پلیس فدرال ارسال کرده است، اما نفوذ بر شبکه سازمان را رد کرد.

در ماه‌های اخیر تعداد حملات سایبری به شرکت و نهاد‌های کلیدی آمریکا افزایش یافته و آسیب پذیری امنیت سایبری سیستم‌های این کشور را نشان می‌دهد.

تنها در تیرماه سال جاری به گفته یک شرکت امنیت سایبری حدود ۲۰۰ کسب و کار در آمریکا هدف حمله بزرگ باج افزاری قرار گرفت.

شرکت مایکروسافت نیز یک ماه بعد از این حادثه اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ اداره دولتی، اندیشکده و سایر سازمان‌ها در آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

در پاییز سال گذشته نیز مدیریت شبکه نرم‌افزار آمریکایی سولارویندز تحت کنترل هکر‌های نوبلیوم قرار گرفت و هزاران کارمند دولتی که پیام به‌روز کردن این نرم‌افزار را دریافت و اقدام به به‌روزرسانی کردند، قربانی حمله سایبری شدند.

در جریان این حملات سایبری که بسیار گسترده توصیف شد، وزارتخانه خزانه‌داری و اداره ارتباطات و اطلاعات ملی وزارت بازرگانی آمریکا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده هدف قرار گرفتند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۱.۹۹°