هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ثبت سفارش خودرو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۳۰۴۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۹۹ متهم پرونده ثبت سفارش خودرو به قضاوت قاضی صلواتی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۹۹ متهم پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو با موضوع قاچاق سازمان یافته خودرو امروز دوشنبه ۲۴ آبان ماه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در آغاز جلسه امروز "نبی زاده" وکیل متهم "علی‌آبادی" گفت: گزارش سازمان بازرسی کل کشور در خصوص موکلم وحی مُنزل نیست و نمی‌توان به آن استناد کرد.

وی در ادامه افزود: طبق گزارش سازمان بازرسی کل کشور ادعا شده است که توقف ثبت سفارشات خودرو در تاریخ ۲۳/۱۰/۹۵ ابلاغ شده در حالی که بر اساس مستندات در تاریخ ۱۳/۱۰/۹۵ نامه از طرف موکلم ابلاغ شده و جعل و تخلفات متوجه شرکت راهبر است و موکلم مدعی این است که چرا سامانه در آن بازه زمانی ده روزه توسط شرکت راهبر بسته نشده است.

یزدانی فر، نماینده دادستان علی آبادی را به فساد هماهنگ و جرم سازمان یافته متهم کرد و به وکیل او گفت: در خصوص کیفرخواست تمامی گزارشات مبتنی بر گزارش سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات، پلیس فتا و گزارشات از مراجع قضایی مستدل است و در خصوص این پرونده پیگیری‌های بسیاری شده است. ثبت سفارش ۳۴۰۰۰ خودرو طی بازه زمانی ده روزه حاکی از اطلاع رسانی گسترده برای ثبت سفارش به صورت سازمان یافته بوده است که بر این اساس معاونت در اخلال نظام اقتصادی کشور توسط موکل شما انجام شده است.

متهم علی آبادی ضمن رد تمامی اتهامات انتسابی گفت: من در تاریخ ۱۳/۱۰/۹۵ نامه ابلاغ شده را به حراست سازمان و شرکت راهبر گزارش داده ام که جعل و تخلف صورت گرفته است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم علی آبادی گفت: شما به دلیل اینکه مخالف اجرای نامه ابلاغی مبنی بر واردات خودرو خارجی بوده اید آن را در عمل نیز اجرا نکرده اید و دستور صوری ابلاغ کرده اید، شما وقتی که مخالف اجرای یک ابلاغیه بوده اید، از اجرای آن استنکاف کرده اید، ثبت سفارش ۳۴۰۰۰ خودرو خارجی طی ده روز در سامانه فاجعه است و مشخصا این حاکی از جرایم سازمان یافته است.

متهم علی آبادی با رد ثبت سفارش خودرو گفت: ثبت سفارش کار من نبوده و در حوزه مسئولیت من تمامی مواردی که شناسایی کرده ایم را به ناظر فنی و شرکت راهبر اعلام کرده ایم.

قاضی صلواتی ادامه دفاعیات متهم را به جلسه فردا سه شنبه ساعت ۹ صبح موکول کرد.
برچسب ها: قاضی ، دادگاه ، خودرور
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۷.۹۹°